Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Британците трошат 18 години патувајќи на работа и назад

Go down

Британците трошат 18 години патувајќи на работа и назад

Пишување by najforumce on Вто Мај 20 2008, 01:07Корисниците на јавен превоз во Британија трошат и до 18 години од животот патувајќи на работа и назад. Но тие кои што возат во Британија поминуваат околу 5 години од животот во своите автомобили. Овие броеви се зголемуваат во Лондон, каде транспортниот хаос е зголемен.

Поради зачестените каснења, шефовите се повеќе им дозволуваат на вработените да работат од дома.

Каснењата на работа британската економија ја чинат 30 милијарди евра. Испитувањата покажале дека едно од решенијата е да се промени рутата или терминот на патувањето.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот