Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

vsphp - PHP debugger for visual studio 2005

Go down

vsphp - PHP debugger for visual studio 2005

Пишување by Vlado-Tornado on Нед Мај 18 2008, 04:07

Еве еден мнооогу корисен софтвер (додуша не бесплатен), за сите оние кои пцујат кога не можат да видат на дебагер зошто нивниот PHP код не работи, и тоа во Visual Studio. Значи можете да си пишувате PHP и да си дебагирате како да си работите во ASP.NET Very Happy. Софтверот сам подига Apache сервер и автоматски отвора интернет пребарувач. Концептот на дебагирање претпоставувам го знаете. Направено е како еквивалент на околината за развој на ASP.NET апликации, има IntelliSense, може да додавате класи, Go to Definition опција за функциите Very Happy итн. Го има и за VS 2008

http://www.jcxsoftware.com/download.php
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: vsphp - PHP debugger for visual studio 2005

Пишување by Kosta on Нед Мај 18 2008, 12:43

Не сум слушнал за ова досега, незнам ни какво е (не ме интересира PHP многу Very Happy ) ама за развој на пхп апликации би ви го препорачал Php Designer. Многу добра алатка, си има и дибагер,IntelliSense.

Еве неколку Screen ови

Еве и слика од IntelliSenseАма мислам дека не е бесплатен, ама по катз матз гарант го има...

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот