Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 16 2008, 01:57

Овен

Вашите бакнежи се кратки, но многуууу слатки. Во секој бакнеж внесувате голема страст која предизвикува големо задоволство и кај двајцата. А, тогаш кога бакнежот станува најсладок, вие го прекинувате.

Бик

Вие целосно се внесувате во бакнежот. Вашите бакнежи се сочни и многу, многу долги. Секој ваш бакнеж го исполнува вашето, а и срцето на вашиот партнер/ка.

Близнаци

Вашите бакнежи ги прекинувате со насмевка или нежно гризење. А многу често знаете бакнежот да го прекинете со шала или некој необичен коментар.

Рак

Вашите бакнежи се топли и нежни. Многу сакате да се бакнувате, па затоа на ништо не му дозовлувате да го прекине вашиот дооолг бакнеж.

Лав

Диви, интересни, необични бакнежи се типични за лавовите. Вашите бакнежи се цел филм од обично бакнување, до скокоткање, грицкање, галење.

Девица

Вие сте многу педантни, па затоа и вашите бакнежи се кратки и многу чисти - нема многу лигавење кај вас. Затоа вашиот партнер/ка можеби понекогаш ќе се пожали дека тоа за него/нејзе едноставно не е бакнеж.

Вага

Вие премногу се грижите за тоа дали ви се чисти забите или случајно да не ви мириса лошо здивот, затоа не можете целсно да се внесете и опуштите при бакнувањето. Едноставно преокупирани сте со гумата за џвакање. Заборавете на се што ве мачи, опуштете се и уживајте во бакнувањето.

Скорпија

Вие понекогаш знаете и да ги прескокнувате бакнежите, зашто многу повеќе уживате во галењето и гушкањето. Сепак, вашите бакнежи се страсни, долги и многу романтични.

Стрелец

Вашите бакнежи се многу спонтани. Многу често знаете и да го изненадите партнерот/ката со некој ваш неочекуван бакнеж. А токму таквиот бакнеж создава желба, за уште еден, па уште еден, уште многу, многу други.

Јарец

Вашите бакнежи се најубави и значат целосно опуштање по некоја нервозна ситуација или караница. Вие сакате кратки, но вкусни бакнежи.

Водолија

Најчесто се бакнувате со отворени очи. Вашите бакнежи се сооочни, па затоа многу често знаете и да се излигавите.

Риба

Сите ваши бакнежи се долги, исполнети со многу љубов и романса. Понекогаш се бакнувате со отворени очи, но ако тоа го направи и вашиот партнер/ка што тогаш!?

За сексот е поголемо, на кој го интересира нека каже што е во хороскоп и ќе постирам. :cao:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by borisd on Пет Мај 16 2008, 03:46

Ова стварно вака за мене...
Стрелец Very Happy (за сексо)
Фала
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 16 2008, 03:49

Стрелец

Ако сте родени под овој знак, тогаш за вас сексот е само забава и ништо повеќе.

Односно се она што го нуди сексот, флертување и задоволство. Додека имате секс вие сте премногу опуштени и безгрижни. Самиот сексуален чин е спонтан и вие едноставно знаете да уживате во него! При самиот секс му давате до знаење на партнерот дека за вас сексот е игра која ја правите со некој кој многу ви се свиѓа.

Само заради тоа што сексот за вас е игра, вие понекогаш сте во состојба несвесно да ги повредите останатите околу вас.

Спремни сте да испробувате разни варијанти само сексот да ви е интересен. Сексот ви претстваува авантура - многу често сакате да водите љубов на места полни со луѓе со некој кој прв пат го гледате во вашиот живот. Имате добар пристап кон партнерот. Затоа и многу паѓаат на вас и скоро сите ваши сексуални соништа се остварени.

Доколку имате сериозна врска страста преминува во нешто повеќе - љубов но, најчесто во пријателство. Секогаш сте биле во состојба пријатно да го изненадите вашиот партнер. Доколку и тој некогаш ве изненади вие сте во состојба да му вратите дупло.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by borisd on Пет Мај 16 2008, 03:55

Точно ама со неколку невистини!
Фала сепак!
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by Kosta on Пет Мај 16 2008, 10:09

Дај за сексо на шкорпијата да видиме Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 16 2008, 14:07

Скорпија

Вие сте особа која претерува со сексот!

Скоро и да не постои знак кои може да се спореди со вас. Целата ваша „појава“ е склона само на сексот, но во состојба сте да се контролирате кога гледате некој од спротивниот пол со кој би можеле да поминете прекрасно. За да добиете некого во состојба сте да лажете и да ја постигнете саканата цел. Вие сексот го сфаќате премногу озбилно и затоа не сте заинтересирани за еднократен секс.

Вас ви треба особа со која ќе можете по цели денови да имате секс. Особа полна со страст. За вас редовниот секс е обавезен. Она што се дешава во креве со вас не се дешава само на физичко поле туки на на ментално. Вие сексот го сметате како емотивна и ментална активност. Премногу сте секуално активни, затоа после сексот вашиот партнет е премногу уморен.

Скорпиите често пати уживаат во садомазохистичен секс. Тоа не го прават свесно, туку премногу се занесуваат во сексуалната игра и вишок од енергија не можат да го контролираат.

За крај да заклучиме дека вас ви е потребен некој само за да ги задоволите вашите сексуални потребни - кои не се задоволуваат. Полека тргнувате во акција и никој вас не може да ве спрели. Ако партнерот не може да ве задоволи, одма му покажувате каде е вратата - затоа што за вас сексот е нешто многу повеќе од сите преостанати знакови.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by MaX on Пет Мај 16 2008, 19:43

Ај за Рак Very Happy
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 16 2008, 20:43

Рак

Ако сте во знакот на рак, тогаш вашиот пристап кон сексот е романтичен.

Емотивната врска мора да биде составен дел од сексот, во спротивно вие нема да бидете многу заинтересирани за секс поради секс. Тоа не значи дека немате редовно секс. Напротив, вие сте личност која многу се грижи за сексот во врската и очекува од партнерот да имаат редовен секс. Вашиот секс би можело да се нарече дека е брачен, зашто се одлучувате за еден партнер и за редовен секс, како оној во брак. Не сте промискуитетни туку моногамни, сакате да го поседувате партнерот и постојано се плашите да не го изгубите. Тој страв често е неоправдан и можете да му станете заморни на партнерот зошто мора постојано да ја докажува својата приврзаност.

Внимателни сте за време на сексуалниот акт и нема да направите ништо за кое не сте сигурни дека му одговара на партнерот. Милувањето и предиграта траат долго, често сте и со тоа задоволни и не е неопходно да доживеете оргазам. Вашиот оргазам не е јак и краток, туку прикриен, тивок и трае долго.Но, ако партнерот тоа го возбудува, ќе глумите спонтани и јаки оргазми, ќе бидете спремни да ја извршите секоја негова замисла. Но, нема да поднесувате да ве критикува или да ве исмејува. Тогаш знаете да сте злопамтило. Не сте перверзни, освен што понекогаш имате мазохистички црти во себе. Доста сте издржливи во сексот и понекогаш самите се изненадувате од каде толкава сексуална енергија. Мотив е вашата потреба да давате, но и да земате. Знаете и во едното и во другото да претерате. Во состојба сте постојано да имате секс со партнерот, само за да сте сигурни дека нема да е во состојба да бара наоколу друг/а. Во вашиот пристап кон сексот има многу материјално и заштитнички, но има и доста лукавост и препреденост кога некој ви се удвара.

Од страв да не сте одбиени ретко први преземате иницијатива, тоа и го препуштате на другата личност. Вие се повлекувате како да сакате да се скриете, што нејзе повеќе ќе ја заинтересира па оди понатака и подиректно. Тогаш вие стапувате на сцена и цврсто, некако од страна ја фаќате со своите клешти, така да не е свесна дека таа е ваш плен, а не вие нејзин.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by MaX on Пет Мај 16 2008, 20:54

Фала Very Happy
Некажам дали е точно или не :laugh:
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by Kosta on Пет Мај 16 2008, 21:15

фала фала и за моето :-) И ја некажвам дали е точно Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by _EAX on Саб Мај 17 2008, 19:32

~The Vampire~ напиша:

Риба

Сите ваши бакнежи се долги, исполнети со многу љубов и романса. Понекогаш се бакнувате со отворени очи, но ако тоа го направи и вашиот партнер/ка што тогаш!?

damn fucking true Smile

aj za riba da vidam sto imas da kazes ...

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Саб Мај 17 2008, 22:14

Риби

Ако сте родени во знакот на риби, тогаш во сексот сте онакви какви што сака вашиот партнер. Со вашиот живот, а особено со сексот управуваат емоциите. Преполни сте со емоции и секогаш барате прилика да ги искажете. Сексот е вистинското нешто за тоа. Иако вие за време на сексуалниот чин играте споредна улога, тоа не ве спречува да ги изразите своите најдлабоки емоции.
Во сексот сте чувствителни и сакате возбудување и сензуалност. Затоа најмногу ви одговараат партнери кои се изузетно слободни во сексот. Очекувате од партнерот да ви каже што сака и ретко вие самите сте иницијатор за некои новини.

Во состојба сте да го пратите партнерот во се, па и својата издржливост да ја балансирате со неговата. Ако некој добро ве “стартува”, тогаш е тешко да ве застанат. Ваша основна цел е партнерот да е задоволен и спремни сте и да глумите за да го постигнете тоа. За време на сексот на прв поглед делувате воздржано и ја препуштате доминацијата на партнерот. Но, способни сте и со такво однесување да ги изразите своите длабоки емоции и да постигнете сопствено сексуално задоволство.
Иако вашите сексуални желби имаат плими и осеки тоа не му го пренесувате на партнерот. Секогаш сте спремни да го задоволите. Поради својата преголема емотивност и мирољубивост, верноста не е ваша најјака страна. Тешко можете да одолеете ако е некој многу упорен. Свесни сте за таа своја слабост, па од неа се браните со повлеченост и свесни избегнувања на “жешки ситуации”.

Перверзноста не ви е вродена, но не ја избегнувате ако е тоа во функција на она што се случува во креветот. Релативно доцна созревате сексуално, но успевате да надокнадите за пропуштеното. Вие сте личност на која сексот може да му делува да се чувствува подобро.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Нед Мај 18 2008, 18:29

дај нешто за вага.да видам можит ке погодиш Very Happy
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Мај 22 2008, 22:57

да знајш дека имат многу вистина во мастикиве со кажвиш :ljolj:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 23 2008, 17:56

Вага

За вагите сексот е средство да добијат љубов и разбирање.

Премногу сте романтични и повеќе сте заљубени во љубовта, отколку во вашиот партнер..Среќни сте кога вашиот партнер ве обожава и ласка.. иако знаете дека тоа е ласкање вие сте среќни. За вас сексот е само еден дел на значања игра за флертување и освојување. Заради тоа вие немате приоритет со другите особи, особено заради тоа што сексот рутински ве депримира и делува на вашите емоции кон партнерот.

Вие сте во состојба да ја искажете љубовта, ама да го игнорирате сексот, мислите дека сексот не е неопходен. Вагите по некое непишано правило се премногу убави и шарманти личности. Имаат многу додворувачи и уживаат сите да ги држат на куп.

Способни сте да бидете она што од вас се очекува да бидете во кревет. Иако по природа не сте перверзна личност, при сексот во состојба сте да одглумите цел репертоар перверзии, се со цел да го задоволите вашиот партнер. Оргазмот, за вас исто така не е обавезн.. доколку гледате дека не можете да свршите глумите оргазам.

Сексот не го гледате како ваше задоволство - туку како задоволство на вашиот партнер. Иако тоа на прв поглед делува многу необично, уствари тоа е многу себично! Се на се вие сте една елегантна и префинета особа, другите патат за вас а вие играте по правилата кои тие ви ги поставуваат вас. Заради тоа губите многу, понекогаш се дешава од многу додворувачи да останите сами со прстот в уста.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 23 2008, 17:58

Хахахаха ова за вага еј....последново Very Happy со прстот в уста... :laugh:
Не е све точно Rolling Eyes
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Саб Мај 24 2008, 00:37

е за ова не знам,имат нешо вистина ама другово не... :ljolj:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by jelena on Саб Мај 24 2008, 05:17

Скорпија

Вие сте особа која претерува со сексот! :laugh: :laugh: :laugh:

hahahah djuceee

ej jas sakam za jarec Very Happy

_________________
Бакнежи, секс, заведување според хороскоп 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Мај 24 2008, 12:31

Супер напишано, не знам како сум ја промашил темава досега... посебно ме бендиса тоа со пленот Very Happy
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Саб Мај 24 2008, 17:20

Јарец

Ако сте родени во овој хороскопски знак, тогаш знајте дека за вас сексот преставува заблуда и бесцелно губење време.

За вас е премногу важно добро да го запознаете парнерот пред било што да направите со него. Пред се вие сте премногу сексуално изджлива особа. Кога започнува сексуаланата предигра премногу сте директни и чекате што е можно побрзо тоа да забрши..Најмногу сакате едноставен и краткотраен секс. Тоа ве пали.


Ако сте машко тогаш спрема женските настапувате премнгоу заштичнички. Ако сте женско ја примате целата заштита од партнерот иако вие сте главни во врската. Во сексот посматрате колку вашиот партнер може да издрже. Ако осетите дека после првите неколку миниту тој забрзано дише го прекинувате сексот.

Тоа најчесто парнерот свесно или несвесно го прифаќа, затоа што вие сте тој кој управува во врскаѕа. Јарците се премногу верни, иако знаат да искористат добра прилика со која го губат парнерот.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by jelena on Нед Мај 25 2008, 05:13

Јарец

Ако сте родени во овој хороскопски знак, тогаш знајте дека за вас сексот преставува заблуда и бесцелно губење време.


E VECE

_________________
Бакнежи, секс, заведување според хороскоп 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by geri on Чет Сеп 18 2008, 02:52

ај за близнаци нешто ке може??

geri
Студент
Студент

Male
Gemini

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Amused
Треснал Глупости : 33
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 42° 0'19.16
Ден на регистрирање : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Чет Сеп 18 2008, 02:55

Близнаци

Разновидноста и бујната фантазија на близнаците се најдобра препорака и кога е сексот во прашање.

Секогаш сте спремни за нови работи и промени. Вашата љубопитност ве тера во сексот многу да експериментирате и испробувате најразлични начини. Тоа е единствениот начин за партнерот да не ви здосади за брзо и да не изгубите интерес за секс. Сакате да читате за сексот и за туѓи сексуални искуства. Порнографијата не ви е непозната и на вас може да делува доста стимулативно.
Барате најразлични начини да го задоволите своето сексуално его. Некогаш да се посматрате себе си и партнерот во огледало за време на сексуалниот чин, а некогаш да водите љубов во прилика кога на другите такво нешто во таа ситуација не би им паднало на памет. Скоро секогаш имате повеќе од еден сексуален партнер. Дури и да сте со личност која многу ја сакате, тешко дека ќе ја испуштите приликата сексуално да општите со друга личност. Кај вас тоа не е прашање на морал, затоа што вие немате морал во класична смисла на зборот.

За вас постои само ладна логика и постојана потреба за случувања и промени. Вие имате сопствени правила за однесување и до нив се придржувате. Љубовта и нежноста не се неопходно врзани за сексот. За време на сексуалниот чин важна улога играат рацете, устата и јазикот. Кога сте инспирирани, во состојба сте да пронајдете многу начини партнерот да го донесете до врвот. Иако не сте премногу издржливи во сексот, ако налетате на партнер кој знае да одговори на вашиот стил, тогаш сето тоа може и да потрае. Склони сте кон перверзија и скоро секој ваш сексуален чин содржи барем некои нејзини примеси.

Перверзиите според вас се нормални и составен дел од сексот и нема ништо тука необично. Во состојба сте и партнерот да го убедите во тоа и со тек на време сексуалните односи да ви личат на панаѓур од перверзии. Важно е вие добро да се забавувате. Тоа што некој е роб на предрасуди, според вас е негов проблем, а не ваш.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by Чкарт on Чет Сеп 18 2008, 03:03

~The Vampire~ напиша:

Девица

Вие сте многу педантни, па затоа и вашите бакнежи се кратки и многу чисти - нема многу лигавење кај вас. Затоа вашиот партнер/ка можеби понекогаш ќе се пожали дека тоа за него/нејзе едноставно не е бакнеж.


Јеа рајт. :0531:
Чкарт
Чкарт
Почетник
Почетник

Male
Virgo

Треснал Глупости : 7
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-09-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by ~The Vampire~ on Чет Сеп 18 2008, 03:04

Чкарт напиша:
~The Vampire~ напиша:

Девица

Вие сте многу педантни, па затоа и вашите бакнежи се кратки и многу чисти - нема многу лигавење кај вас. Затоа вашиот партнер/ка можеби понекогаш ќе се пожали дека тоа за него/нејзе едноставно не е бакнеж.


Јеа рајт. :0531:

Ок ок не е така :pos: :pos: :pos:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бакнежи, секс, заведување според хороскоп Empty Re: Бакнежи, секс, заведување според хороскоп

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот