Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најскапиот фустан на светот чини 700 000 долари

Go down

Најскапиот фустан на светот чини 700 000 долари

Пишување by najforumce on Чет Мај 15 2008, 01:46Италијанската модна креаторка Алберта Ферети го направила најскапиот вечерен фустан на светот, кој чини 700 000 долари.

Каролина Груози-Сојфеле и Алберта Ферети го осмислиле фустанот-накит од свилен муслин со боја на јоргован, на кој се наоѓаат скапоцени камења (дијаманти, рубини, смарагди) од 2.904 карати. Уникатното парче облека ќе биде дадено на продажба на аукција на хуманитарната свеченост на америчката фондација за борба против сидата amfAR, на 22 мај во Кан. Аукцијата ќе ја води америчката глумица Шерон Стоун.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најскапиот фустан на светот чини 700 000 долари

Пишување by bonte on Чет Мај 15 2008, 21:40

700 000 dolari bi kupil eno 250 000 fustanu
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот