Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пчелар после 40 години открил дека е алергичен на пчели

Go down

Пчелар после 40 години открил дека е алергичен на пчели

Пишување by najforumce on Чет Мај 15 2008, 01:44Пензионираниот учител од Малток, Британија, Мајкл Линч (64) после 40 години одгледување пчели сватил дека е алергичен на нивниот отров.

Линч неодамна колабирал откако го каснала пчела во образ. Специјалисти после повеќе испитувања заклучиле дека искусниот пчелар е алергичен на нивниот отров. Сега лекарите го лечат со пчелин отров за да стекне имунитет.

- Одгледувам пчели веќе 40 години, и кога некоја ќе ме каснеше потекував, во никогаш не обрнував внимание на тоа - вели Линч. Овој пат ситуацијата беше многу посериозна. Само после 15 секунди од каснувањето се појави реакција.

- За кратко време колабирав. Лежев така кратко време и бев потполно свесен што се случува. Штом собрав сила отидов до автомобилот, ги спуштив седиштата, и лежев уште 15 минути. Веднаш потоа отидов на лекар, каде утврдија дека сум алергичен на пчелин отров.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот