Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Венчавка на гробовите од родителите

Go down

Венчавка на гробовите од родителите

Пишување by najforumce on Вто Мај 13 2008, 01:18Неколку млади кинески парови се венчале на гробовите од своите родители кои неодамна починале, пишува во весникот Новости од Пекинг.

Вкупно четири пара учествувале во таа необична свеченост, „прва таква во Кина“, на која ги размениле своите прстени.

Две од невестите и еден младоженец неодамна останале без еден родител, а на овој чин ги поттикнала и желбата да го променат мислењето на луѓето за смртта и погребите.

Четирите венчани брачни парови биле ученици во стручното училиште за погребни обреди.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Венчавка на гробовите од родителите

Пишување by Александар on Вто Мај 13 2008, 02:52

ас ај сед
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот