Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Венчавка на гробовите од родителите

2 posters

Go down

Венчавка на гробовите од родителите Empty Венчавка на гробовите од родителите

Пишување by najforumce Вто Мај 13 2008, 01:18

Венчавка на гробовите од родителите Grobis10

Неколку млади кинески парови се венчале на гробовите од своите родители кои неодамна починале, пишува во весникот Новости од Пекинг.

Вкупно четири пара учествувале во таа необична свеченост, „прва таква во Кина“, на која ги размениле своите прстени.

Две од невестите и еден младоженец неодамна останале без еден родител, а на овој чин ги поттикнала и желбата да го променат мислењето на луѓето за смртта и погребите.

Четирите венчани брачни парови биле ученици во стручното училиште за погребни обреди.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Венчавка на гробовите од родителите Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 43
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Вратете се на почетокот Go down

Венчавка на гробовите од родителите Empty Re: Венчавка на гробовите од родителите

Пишување by Александар Вто Мај 13 2008, 02:52

ас ај сед
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Венчавка на гробовите од родителите In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот