Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Преживеал струен удар со јачина од 25 000 волти

Go down

Преживеал струен удар со јачина од 25 000 волти

Пишување by najforumce on Нед Мај 11 2008, 03:33На еден британски тинејџер електричен шок со јачина од 25 000 волти го фрлил од железнички надвозник на пруга.

Тинејџерот од надвозникот е исфрлен осум нетри пониско, а неговите пријатели веднаш повикале служба за помош која ја известила заедничката мрежа да го запре сообраќајот помеѓу Манчестер и Виган, пренесува „Дејли Меил“.

Сем Канигем, 16, се наоѓа на лечење од тешките изгореници, а експертите мислат дека е „вистинска среќа што преживеал“. Сем на надвозникот отишол по топката, кога се случил струен лак помеѓу жицата за напојување и металот кој го имал на чизмите. Од јачината на струјниот удар паднал во несвест, а облеката му горела.

-Целата коса му е изгорена и чадеше од завоите кои му беа ставени на нозете. Не можам да верувам дека преживеа - изјавила неговата 40-годишна мајка.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот