Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Go down

Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by borisd on Пет Мај 09 2008, 22:53

avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Саб Мај 10 2008, 13:35

На овој бате на овој ќе ојме :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Нед Јун 22 2008, 21:26

Авалон од вчера ги пушти влезниците за најголемата журка закажана за ова лето! Карта за концертот на светската ѕвезда Лени Кравиц ќе чини само 1000 денари, што е неверојатна цена за концерт и музичко име од ваков калибар.

Картите за ВИП делот односно седење, чинат 1200 денари.

На барање на фановите на Лени ќе има специјален простор за нив пред самата сцена, а од тоа место гледањето на концертот ќе чини 1.500 денари.

Кравиц, кој се нарекува себеси министер за рок-музика, на светската турнеја го промовира седмиот по ред албум It's time for a love revolution.

Турнејата завршува на 1 ноември во Калгари.

Албумите на популарниот музичар препознатлив по рефрените "Let love rule", "Mama said", "Are You gonna go my way" се продадени во над 20 милиони копии, а тој има освоено многу музички признанија меѓу кои и "Греми" за најдобар рок-изведувач.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Јун 24 2008, 15:58

одлично...се зборвит дека овај албум му е најдобар до сега
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Вто Jул 01 2008, 16:13

Lenny Kravitz ќе доаѓал со свое осветлување и озвучење :laugh: Иххааа Лудило. Првпат вакво нешто се случува во Македонија

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by borisd on Сре Jул 02 2008, 01:56

Заебите го Кравитз имат поуба работа летово за одење Very Happy сеа отварам тема за то...
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Сре Jул 02 2008, 08:40

borisd напиша:Заебите го Кравитз имат поуба работа летово за одење Very Happy сеа отварам тема за то...

Како моеш да кажиш такво нешто.....

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by borisd on Чет Jул 03 2008, 02:19

Сакаш да кажиш дека еден Кравитз вреди повеке од еден фестивал и тоа све со Македонски бендови?
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Чет Jул 03 2008, 10:12

borisd напиша:Сакаш да кажиш дека еден Кравитз вреди повеке од еден фестивал и тоа све со Македонски бендови?

Да

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Jул 03 2008, 17:41

I jas mislam deka Lenny vredit pojke od makedonskoto(struskoto) tezgarenje
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Сре Jул 09 2008, 01:49

Лени Кравиц одобрил Ареа да му бидат загревање

Гостиварската група Ареа, на 3 август, на стадионот "Билјанини Извори" во Охрид ќе ја загрее публиката пред настапот на светската музичка ѕвезда Лени Кравиц. Организаторите на настанот "Авалон продукција", кои се наедно и матична куќа на најдобрата македонска група последниве 10 години, велат, дека рокенрол херојот лично ги одобрува гостите. Затоа чекале два месеца за да добијат одговор, а бидејќи пратените материјали од музичкото творештво на македонскиот поп-рок бенд му се допаднале, Лени дал зелено светло. Ареа ќе има 40-минутен настап со избор на сите нивни хитови во кои влегува и последниот хит сингл "Фреквенција на љубовта".

Кравиц, кој се нарекува себеси министер за рок-музика е на промотивна светска турнеја со седмиот албум, "Време е за љубовна револуција" (It's time for a love revolution). Турнејата завршува на 1 ноември во Калгари. Новото ЦД доаѓа по четиригодишна пауза и претставува навраќање на шеесеттите години. Албумите на Кравиц се продадени во над 20 милиони копии, тој има освоено многу музички признанија, меѓу кои се и неколку статуетки "Греми" за најдобар рок-изведувач, кои ги добиваше четири години едноподруго во периодот од 1998 до 2002 година.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by borisd on Сре Jул 09 2008, 22:57

HalfGrown_IDIOT напиша:I jas mislam deka Lenny vredit pojke od makedonskoto(struskoto) tezgarenje

Брат АМАН!
Кирил Џајковски прави тезги?
Саф прават тезги?
Грин Аут прават тезги?
Александер Роботник прави тезга?
И сите се од Струга?
Ај донт тинк соу!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Jул 10 2008, 18:38

Абе ок не велам однапред дека немат да чинит,тамам работа...ама Лени Кравиц е сепак големо име во музикава,па кога би одбирал би одел на негов концерт...АМА пак ако најдам појке пари ке одам сигурно и на Фонетика :thumbup1:
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Александар on Чет Jул 10 2008, 18:56

перење мозок ништо поише, како до профит со народ како пинг-понг топче? лесно ...
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by pyromaniac on Вто Jул 15 2008, 03:23

Ареа предгрупа?
Значи ако дојдат Лед Цепелин предгрупа Браво бенд ќе му бидат.
Супер!
avatar
pyromaniac
Студент
Студент

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 32
Поени : -1
Репутација : -1
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Лево
Ден на регистрирање : 2007-12-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by borisd on Вто Jул 15 2008, 03:25

pyromaniac напиша:Ареа предгрупа?
Значи ако дојдат Лед Цепелин предгрупа Браво бенд ќе му бидат.
Супер!

хахахахахахахахахаххаха ЛУД!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Kosta on Вто Jул 15 2008, 10:33

Зашто, што им фали на Ареа што ќе е предгрупа за Lenny ? ? ? ? :133:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lenny Kravitz 03.08.2008 - Охрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот