Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Воената парада во Москва ќе направи штета од 40 милиони евра

Go down

Воената парада во Москва ќе направи штета од 40 милиони евра

Пишување by najforumce on Сре Мај 07 2008, 03:19Москва ја очекуваат оштетувања од 40 милиони евра на улиците во средиштето на градот од големата воена парада кон крајот на неделава.

Русија планира на 9 мај да ја одржи најголемата воена парада од снемувањето на Советскиот Сојуз, со која ќе се обележи победата над Хитлеровата Германија.

Поради поминувањето на тенкови и други тешки воени возила кои ќе учествуваат во парадата, после прославата во Москва ќе биде потребно да се обноват околу 900 000 квадратни метри.

Само поправката на горниот слој на улиците, тротоарите и гранитните плочи на Црвениот плоштад на градот ќе чини околу два милиони евра.

Ќе треба да се обноват и делови на канализацискиот систем.

Московските власти сепак веруваат дека оштетувањата нема да се прошират на московската подземна железница, дел поради робусната градба, а дел поради дополнителните мерки на заштита. Во тунелите на подземната железница на Црвениот плоштад за време на парадата ќе бидат поставени дополнителни челични столбови.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот