Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На конвенцијата за љубители на лули пушењето е забрането

Go down

На конвенцијата за љубители на лули пушењето е забрането

Пишување by najforumce on Вто Мај 06 2008, 01:14На големата конвенција за пушачи и колекционери на лули во Илиноис пушењето е забрането.
Со новиот закон што е на сила во таа америчка сојузна држава, пушењето на јавни места е забрането.

Организаторите се обиделе да ги уверат властите дека се работи за приватен собир, но полицијата и претставниците на власта навеле дека забраната за пушење мора да се поштува.

На конвенцијата присувствувале 4.000 колекционери на лули од повеќе од 60 држави. На неколку метри од центарот кеде што се одржала конвенцијата, бил поставен шатор за пушачи.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот