Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Од хартија прави уверливи реплики од човечки глави

Go down

Од хартија прави уверливи реплики од човечки глави

Пишување by najforumce on Саб Апр 26 2008, 14:08Прво на компјутер ќе изработи модел од лице па ќе го растури на делови. После тоа ќе го отпечати на хартија и ќе го исече. На крај се повторно ќе спои, а резултатот е навистина впечатлив.

Неодамна западнав во криза. Почнав да размислувам што ќе остане после мене. Немав деца ниту жена која никогаш нема да ме заборави. Наместо да западнам во депресија почнав да барам излез. Одлучив да се клонирам на овој начин. После тоа почнав да правам и модели од своите пријатели и животни. Сега имам девојка и можам да кажам дека успеав во мојата намисла. Среќен сум и верувам дека луѓето ќе се сеќаваат еднаш кога ќе ме нема - вели Симон (42).

Од кога почнал со оваа необична уметност, изработил портрети од своите пријатели и отворил изложба. Дури пробал да направи желка од хартија.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот