Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На свет доаѓаат првите потомци на клонирани кучиња

Go down

На свет доаѓаат првите потомци на клонирани кучиња

Пишување by najforumce on Саб Апр 26 2008, 14:06Првото клонирано куче на светот, авганистанскиот загар Снупи, успешно оплодил две клонирани женки, и така на свет ќе дојдат првите потомци на клонираните кучиња, објавија денеска јужнокорејските истражувачи.

Снупи по вештачки пат оплодил две женки, објавиле научниците од универзитетот во Сеул. На ултразвук се гледа дека фетусите се добро, а нивното окучување се предвидува помеѓу 16 и 20 мај.


Ако окучувањето помине како што треба и без проблеми, тоа ќе бидат првите потомци на клонирани кучиња, изјавил професорот Ли Бун-Чан за Кореа Тајмс. „Во втората генерација на клонирани животни досега се појавуваа деформации, но засега сеуште немаме забележано никакви аномалии кај овие фетуси.“

Кок Јанг, шеф на универзитетскиот истражувачки отсек изјавил дека професорот Ли ќе биде казнет затоа што се работи за прекршување на забраната за објавување на експериментални резултати на медиумите пред заклучување на резултатите и воведување на истите во стручни документи.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот