Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мишелин од гуми премина на храна

Go down

Мишелин од гуми премина на храна

Пишување by najforumce on Сре Апр 23 2008, 02:10Францускиот произведувач на гуми Мишелин, кој е исто така и издавач на славниот водич за хотели и ресторани, стартува во петок во Франција со двомесечникот „Ѕвезда“ кој претставува „ново списание за гастрономија“, а од Мај ќе се продава во Белгија, Швајцарија и Канада.

Еден од директорите на списанието на новинарите им рекол дека на списанието од 120 страни, богато со фотографии, ќе работат „независни новинари“.

Списанието чија цена ќе биде 4.90 евра „овозможува контакт со читателите почест од еднаш годишно“, кога секоја година излегува новиот водич Мишелин, и ќе има иста вредност како и водичот, рекол одговорниот на Мишелин, Кристијан Делхој.

Во секој број читателите ќе бидат информирани за новостите, гастрономијата, патувањата и виното. Во рубриката „патот на инспекторите“ ќе се открива по еден регион и адреса на хотел, ресторан, лозје и занаетчија.

Првиот број на „Ѕвезда“ е објавен во 70 000 примероци.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот