Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Интернет адреси има за само уште три години

Go down

Интернет адреси има за само уште три години Empty Интернет адреси има за само уште три години

Пишување by najforumce on Пет Апр 18 2008, 14:44

Интернет адреси има за само уште три години Ip10

Со вакво темпо на раст на бројот на компјутери поврзани на интернет, IP адреси (интернет адреси) од стандардот IPv4 ќе има само за уште три години.

Оваа информација не е нова бидејќи веке некое време се предвидува дека интернет адресите (IPv4) ќе се потрошат до 2010 година, но со најновите истражувања стручњаците сметаат дека тоа ќе се случи една година покасно.

Поради огранеченоста на системот IPv4 развиен е систем на адреси IPv6, кој нуди многу повеќе. Windows Vista, на пример ги поддржува двата стандарди. Меѓутоа префрлувањето на новиот систем сеуште не е започнато, дури нема ни наговестувања дека тоа ќе се случи наскоро.

Стручњакот од Cisco, Tony Hain на самитот „Global IPv6“ во Пекинг изјавил дека цел свет го игнорира фактот дека IPv4 адресите ќе ги снема и поради тоа преодот на IPv6 ќе биде многу брз и проблематичен.

Sandeep Singhal од Мајкрософт вели дека компаниите кои се занимаваат со софтвер треба уште веднаш со полна пареа да развиваат софтвер кој ќе биде компатибилен со IPv6, но тоа не се случува.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Интернет адреси има за само уште три години Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот