Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кубанците во редици за да го купат својот прв мобилен телефон

Go down

Кубанците во редици за да го купат својот прв мобилен телефон

Пишување by najforumce on Сре Апр 16 2008, 11:50Раул Кастро носи некои значајни промени во животот на својот народ. Една од нив е овозможување на пристап до електронски направи, па Кубанците одсега по прв пат легално можат да поседуваат компјутер, ДВД и видеоплеер или мобилен телефон, пренесува Cubacel.com.

Во средината на претходниот месец имаше известување за промена на претседателската политика во таа земја, која на обичните граѓани им овозможи купување на компјутери, ДВД, видеоплеер и мобилен телефон.

Оваа недела започна продажба на мобилни телефони па бројните Кубанци кои поминаа и по неколку часови да чекаат за да го набават својот прв мобилен телефон во животот.

Првиот ден на продажбата државните продавници просто биле затрупани со луѓето кои побрзале да го добијат својот примерок иако за најефтиниот модел е потребно да се издвои околу 70 долари, односно околу девет просечни Кубански месечни плати.

Куба ја забрани продажбата на многу електронски направи во деведесеттите години, кога поради распаѓањето на Советскиот Сојуз остана без милијарди долари субвенции и нафта, што за последица имаше енергетска криза и секојдневно повеќечасовно исклучување на струјата.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот