Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

10 несекојдневни човечки приказни - 10 дел

Go down

10 несекојдневни човечки приказни - 10 дел

Пишување by najforumce on Сре Апр 16 2008, 11:48

Три пати преживеал клиничка смртБернард Грујич, од Ријека, три пати клинички умирал и се враќал на овој свет. Првиот пат кога имал пет години. Лежел во болница. Имал хронична алергија и бронхитис, астматични напади. Докторите немале лек. Се обиделе со се. Им умрел на болничкиот кревет.

Јас тогаш излегов од моето тело и ги набљудував - раскажува Бернард. Слично искуство имал кога имал 9 години и 11 години. Секогаш исто. Докторите ќе кренеле раце, А Бернард ги гледал. Од тогаш станал видовит и стекнал натприродни способности. Дотогаш бил обичен човек, а момент подоцна му се отвориле нови видици неразбирливи за лаиците.
Додуша,и за медицината постанал загатка. За себе кажува дека е видовит, дипломиран регресионист, психотерапевт, свет маг, духовен советник и исцелител.

Секојдневно комуницирам со ангелите. Имам силно развиена интуиција и се повеќе почнав да добивам способност за стопроцентна видовитост. Гледам лузни на луѓе кои никогаш не сум ги сретнал, ја гледам нивната психа, свест, подсвест и нивната околина-вели Бернард и додава:

Уште како мал се будев и ги прераскажував соништата на своите родители, а тие се чудеа. Поминав разни медицински истражувања во Русија, Грција, Италија, а апаратите кога ќе ги ставев своите раце на нив полудуваа. Посетував доктори, но никој не најде рационално објаснување од каде таа моќ. Ми рекоа дека едната страна на мозокот ми е повеќе развиена и имам спиритуален вид. Дури и Папата ги препозна мојата ангелска душа и моќ.
Со Светиот Татко се сретнал кога имал шест години. Го погледнал и рекол: „Нека ми дојде тоа дете. Во тоа дете живее ангел. Тој не е суштество од овој свет“.

Ме праша што гледам, а кога почнав да го раскажувам неговиот живот, само ми климна со главата.
Како дете се сретнал и со Фрањо Туџман. Тоа се случило во почетокот на деведесеттите во Аустрија.

Го предвидов времето и начинот на животниот крај, но сите мислеа дека сум лудо дете-раскажува Бернард.
Им помага на луѓето од целиот свет. Ги лечи и им ги решава нивните најголеми проблеми. На едни преплашени родители од Загреб, после повеќе месеци трагање, им го пронашол синот здрав и жив стотина километри подалеку од куќата. Открил многу тела на исчезнати луѓе. Работи и со полицијата, на која и помага во пронаоѓање на исчезнати лица, на пример оние кои ги бара Интерпол и оние до кои никој не може да дојде, освен него.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот