Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лек за Windows Vista

Go down

Лек за Windows Vista

Пишување by Vase on Пон Апр 14 2008, 17:30

Можеби ова ке звучи малце смешно за оние кои не веруваат на напредокот на Вистата и се слепо убедени дека XP е најдобриот windows досега. Можеби е точно сега за сега но јас би им препорачал на оние кои имаат Виста(како мене) и имаат проблеми да си спуштат Vista SP1. Зачудувачки откога го спуштив и инсталирав сите мани што беа и сите недостатоци ги снема и сега кампјутерот ми е многу побрз и постабилен.Пробајте го ќе видите дека стварно е така
Еве ви линк:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=b0c7136d-5ebb-413b-89c9-cb3d06d12674&DisplayLang=en
Ај поздрав и чекам впечатоци :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Пон Апр 14 2008, 19:52

Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Soldier of fortune on Пон Апр 14 2008, 20:07

Kosta напиша:Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

РЕСПЕКАТ КОСТА !!! :yes:
п.с. крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Пон Апр 14 2008, 20:22

Soldier of fortune напиша: крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .

така да ќе треба да си купиме 4GB рам за да можам да го исталирам :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Soldier of fortune on Вто Апр 15 2008, 01:30

Kosta напиша:
Soldier of fortune напиша: крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .

така да ќе треба да си купиме 4GB рам за да можам да го исталирам :laugh:

Па ко преминав од windows 98 на Xp морав да си купам минимум 256MB(работи и на 128MB ама премногу слабо) а до тогаш имав само скромни 32MB така да и сега сакал не ке морам јас а богами и ти lol! lol! lol!
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Vase on Сре Апр 16 2008, 01:53

Kosta напиша:Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

Па секако дека не ама еве на пример јас неможев ништо да направам во врска со тоа така да муабетот ми беше дека полека, полека вистата ја средуваат и со SP1 е многу подобра Very Happy :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Tony Montana on Чет Ное 20 2008, 18:21

А кога ке симнеш виста сервис пак 1 и коа ке го инсталираш се брише нешто

Tony Montana
Почетник
Почетник

Male
Gemini

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : Unknow Destination
Ден на регистрирање : 2008-03-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Чет Ное 20 2008, 20:57

Tony Montana напиша:А кога ке симнеш виста сервис пак 1 и коа ке го инсталираш се брише нешто

Windows Update ќе го download-ира service pack-от и автоматски со помош на оперативниот систем ќе работи на инсталацијата и се инсталираат само промените кои се потребни за специфичниот компјутер. Нема да ти избрише ништо.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Александар on Пет Ное 21 2008, 15:34

најискрено vista 8 или да неречам windows 8 барев е beta верзија и е супер, комплетот се чека за 2010 а до тогаш vista и новиот pack се подобро решение од windows xp, особено за некој кој минува доста време online, во спротивно немојте да правите format ш:\ освен ако сте сигурни дека сте спремни да експериментирате со ВБ,
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот