Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

10 несекојдневни човечки приказни - 8 дел

Go down

10 несекојдневни човечки приказни - 8 дел

Пишување by najforumce on Пон Апр 14 2008, 01:26

Му се избришале 25 години од сеќавањето

Британецот Давид Фитцпатрик имал 25 години какоа на 4-ти декември 2005 година се разбудил без своето минато.



Тотално го изгубил помнењето и целиот свој живот, како никогаш порано да не постоел. Докторите велат дека тој ден едноставно го погодил еден од најлошите случаи на амнезија забележен до тогаш. Ги заинтересирал докторите но и другите, кои спрема него го снимиле документарецот „Човек без минато“. Во текот на снимањето откриле како тој живеел пред амнезијата. Во неговиот случај тоа што се случило имало голема симболика, бидејќи Давид предходно имал многу мрачно минато. Бил без работа, од ден на ден се повеќе се пијанел, ги искористувал роднините и пријателите. Зад себе имал многу пропаднати врски, а од една таква и 6 годишна ќерка. Невероватниот губиток на сеќавањето му овозможил да изгради потполно нов и поинаков живот. Се морал да научи од почеток, од одење до говорот. Сеуште се образува ... „Непознатиот белец“ е насловот на документарецот снимен во 2005 година, кој раскажува за слично искуство на британецот Дог Брус (35), кој живее во Њујорк.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот