Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Go down

Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by najforumce on Сре Апр 09 2008, 01:29

Американец на кого пред 12 години му било транспалнтирано срце од самоубиец, на ист начин го завршил својот живот како и неговиот донатор, пукајќи си сам себеси во вратот. Едно срце двајца самоубијци, е темата на оваа бизарна приказна во американските медиуми.За приказната да биде уште поневеројатна, 69 годишниот Sonny Graham, на кого своевремено му е трансплантирано срцето од Terry Cottl, се оженил со неговата сопруга Chery, која е сега двократна вдовица. Гога на Graham во 1995 година, поради проблеми со срцето, лекарите му предвиделе уште само 6 месеци живот, добил спасоносен повик од универзитетот во Јужна Каролина. Кажано му е дека на располагање имаат срце кое му припаѓало на 33 годишен маж.

После трансплантацијата посакал да ја запознае фамилијата на човекот што му го спасил животот, па со помош на донаторската агенција стапил во контакт со Cottl-овата вдовица Chery. Почначе да се допишуваат, потоа се запознале, заљубиле и на крај се венчале. Имале 6 деца од претходните бракови и 6 внуци. Така Graham-овиот чин ги шокирал сите што го познавале. Неговите пријатели велат дека не пател од депресија и не можеле ни да помислат дека е можно да изврши самоубиство.

Но научниците истакнуваат дека се чести случаите кога пациентот со пресаден орган превзема и некои особини од донаторот.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by Kosta on Сре Апр 09 2008, 01:34

aaaa Sad Sad Sad Трагично

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by MaX on Сре Апр 09 2008, 13:38

Аман бе?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by ...always on my own... on Пон Јан 05 2009, 18:16

hehehe ludnica Smile)) inaku, za osobinite ne mi se veruva... za toa se odgovorni genite....

ja zalam vdovicata samo Smile))

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение :
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by bonte on Пон Јан 05 2009, 23:39

Сега американциве и филм че снимет за ова.... Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by Kosta on Вто Јан 06 2009, 04:15

bonte напиша:Сега американциве и филм че снимет за ова.... Smile

:thumbup1: :thumbup1: :thumbup1: З'ш да не, ко не си мојме ние :i_smile:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by elma on Пон Апр 27 2009, 11:09

:SSS...se ke vidis se ke cues:)Very Happy....vikat deka ima vakvi raboti a i dosta dokazi deka e mozno vakvo nesto,i so presaduvanje i na drugi organi..... Question

elma
Почетник
Почетник

Female
Aries

Расположение :
Треснал Глупости : 6
Поени : 7
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : stip
Ден на регистрирање : 2009-04-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добил срце од самоубиец па и сам се убил

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот