Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Крај за TorrentSpy.com

Go down

Крај за TorrentSpy.com Empty Крај за TorrentSpy.com

Пишување by Kosta on Пет Мар 28 2008, 00:43

Еден од најпопуларните торент сајтови, TorrentSpy.com и официјално го објави својот крај по жестоките дуели со Motion Picture Associаtion of America (MPAA). Создавачот на сајтот, Џастин Бунел изјави дека самостојно го прекинува работење на сајтот низ целиот свет.

Тој исто така истакна дека ова е најпаметната одлука со цел да се овозможи целосна приватност на корисниците, пред да се случи информациите кои TorrentSpy ги поседува да завршат како дел од некоја полициска истрага.

Некогаш најпосетуваниот торент сајт за првпат се соочи со посериозни тешкотии откако во Август 2007 година од страна на федерален судија им беше напоменато дека мора да ги снима и логира сите активности на своите корисници и истите тие информации да ги доставуваат до MPAA.

Оргиналната пресуда може да ја прегледате на англиски Тука.

На оваа судска одлука, мислејќи дека има надеж и покрај фактот дека повеќе од 20% од посетителите се од САД, создавачите на TorrentSpy се решија да го блокираат пристапот од американски адреси до сајтот за да продолжат со "нормална" работа.

Чекорот всушност доведе до драстично намалување на сообраќајот и губење на голем дел од профитот.

Доменот TorrentSpy.com е понуден за продажба.


ООО кој ќе си го купи сега :-)))

Извор: it.com.mk

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Крај за TorrentSpy.com Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Крај за TorrentSpy.com Empty Re: Крај за TorrentSpy.com

Пишување by MaX on Пон Мар 31 2008, 21:06

леле ко видов дека ми е бувнат мојот омилен Торент сајт не моев да се
помирам...али то е што да прајме Sad
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Крај за TorrentSpy.com Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот