Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Go down

На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by najforumce on Вто Мар 18 2008, 21:14Нашите евровизиски претставници Тамара, Врчак и Адријан периодов беа максимално ангажирани околу снимањето на песната Во име на љубовта на англиски јазик, бидејќи на Евросонг во Белград ќе се пее токму на англиски.

Во работата на песната, покрај Раде Врчаковски, како автор, беа вклучени и уметничкиот директор на домашниот Евросонг, Валентино Скендеровски, како и Роберт Билбилов, кој неодамна, како придружен вокал, со Тамата, Врчак и Адријан ревијално настапи на Беовизија. Песната Во име на љубовта се работеше во неколку скопски студија – кај Врчак, кај Билбилов, и во Ентерпрајз, кај Валентино Скендеровски, каде се снимени гудачите од Филхармонија. За нив аранжманот го напиша маестрото Кире Костов...

Песната викендов беше испратена на мастеринг во Холандија, а неделава, кога ќе биде вратена од таму, на средба на сите делегации во Белград, и официјално ќе биде промовирана...
Освен на македонски и англиски, Во име на љубовта ќе биде препеана и на уште неколку јазици: руски, српски, турски и албански. Договорено е верзијата на албански да ја пее Адријан Гаџа.

Паралелно со неколку верзии на песната, се подготвува и видео-спот за секој од јазиците... Исто така се подготвува и фото-сесија на нашите евровизиски претставници, како и кореографија, за која е задолжен Адријан. Тимот е во контакт со еден познат црномурест кореограф од Германија, кој би требало да се приклучи како помошник на Гаџа.

Откако ќе ги завршат подготовките врзани за песната и за спотот, се планира Тамара, Врчак и Адријан да ја промовираат песната во неколку земји од регионот (Хрватска, Бугарија и Словенија), но и подалеку, во Шведска, Швајцарија, Германија или Италија..., како и во некоја држава од регионот на поранешниот СССР.

Заради евровизиските ангажмани, периодов Тамара, Врчак и Адријан ќе апстинираат од клупските настапи, со исклучок на 21. март, кога Адријан и Тамара ќе имаат од порано договорен настап во Битола...
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Kosta on Вто Мар 18 2008, 22:46

И после се... пак ќе сме меѓу последните, зашто песнава е најглупава досега што ќе ја пуштаме... Подобро ќе беше Боки 13 да го пуштиме

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Мар 19 2008, 01:47

Kosta напиша:И после се... пак ќе сме меѓу последните, зашто песнава е најглупава досега што ќе ја пуштаме... Подобро ќе беше Боки 13 да го пуштиме
100 пати е појака песната од Боки...Барем ако не ќе имавме супер настап а тоа е тоа што се гледа на евровизија.....
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by MaX on Сре Мар 19 2008, 01:49

Паркети беше закон ама еве дегениве ги пративме
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Vase on Сре Мар 19 2008, 02:59

Тоа шо ке пееме на англиски ке пееме него остај тоа па избравме имиња а не песна имаше многу бољи песни од оваа ама ај

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by bonte on Сре Мар 19 2008, 03:17

Абе овие на македонски незнает да пеет непаки на англики...
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Jimmy on Сре Мар 19 2008, 14:52

еве ја англиската верзија на песната

avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Kosta on Сре Мар 19 2008, 16:53

aaa катастрофиииииииииии !!! 100 % ќе сме претпоследни, бидејќи англија е секогаш последна !!! :0531:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Kosta on Сре Мар 19 2008, 17:22

bonte напиша:Абе овие на македонски незнает да пеет непаки на англики...

:thumbup1: :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by MaX on Сре Мар 19 2008, 21:03

bonte напиша:Абе овие на македонски незнает да пеет непаки на англики...

Алал да ти е Бонте.Во право си 100000000000000000000000%
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Vase on Сре Мар 19 2008, 22:30

Ауууууу што е со нумерава катастрофа невидена, башка текстов жива патетика.Луѓе со вакви патетики не се победува

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by borisd on Чет Мар 20 2008, 03:13

ШИТ!!!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: На Евровизија ќе пееме на англиски јазик!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот