Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

200 возила во сообраќајна несреќа во Дубаи

Go down

200 возила во сообраќајна несреќа во Дубаи

Пишување by Vase on Чет Мар 13 2008, 02:55

Три лица загинаа а околу 300 се повредени во најголемата сообраќајна несреќа во историјата на Дубаи, во која учествуваа над 200 автомобили."Во несреќата се запалија околу 30-на автомобили, кои го претворија во пекол автопатот помеѓу двата најголеми градови во Обединетите Арапските Емирати," изјавуваат од полицијата во Абу Даби.Големината на несреќата и ограничената видливост ги успориле спасувачките напори, кои започнале дури на пладне кога хеликоптерите почнале да ги пренесуваат првите повредени во болница.Сообраќајните несреќи се водечка причина за смрт во Емиратите, пред се заради не искуството на возачите и големите брзини со кои патуваат, пренесуваат американските медиуми.Извор:Он нет

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот