Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Crysis

Go down

Crysis Empty Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 14:20

Ја играте ли играва?Пишете што мислите за играва...
Јас не ја играм но гледам многу луѓе ја играат и ја фалат
Двата најдобри спонзори EA GAMES и CRYTEK споени во игра со одлична графика,Crysis!!!Текстурата е изработена со најновиот direct x 10 engine со што се губи чувството за реалноста.Имате на располагање многу оружја изработени исто така со многу добра графика.Oваа игра бара минимум конфигурација:

-графичка:ATI RADEON 9800 pro 256 mb, GE FORCE 7900 256mb
-рам:512 MB DDR 1
-процесор: 2.8 GHZ
-слободно место на хардиск:6,5 GB

препорачана конфигурација:

-графичка:ATI RADEON 2900 XT 512 MB, GE FORCE 8800 GTX 640 MB
-рам: 2 GB DDR 2
-процесор: 3.2 GHZ core 2 duo

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by MaX on Саб Мар 08 2008, 18:58

Че мојш да ни пратиш скриншотој ако не ти е мака.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Crysis Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 19:03


Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by MaX on Саб Мар 08 2008, 19:07

Леле ГРАФИКА Shocked
леле без зборови ме остави и ми е криво што неам машина што
би ја подржала оваа игра.

Фала за скриншатите
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Crysis Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 19:26

E за тоа ќе се убијам.Да имам убав компјутер одма ја инсталирам играва! И + сеа е вака на скриншот,може графиката е полоша!

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by Vase on Нед Мар 09 2008, 00:03

Играва е повеќе од лудило, ако е некој по вакви игри и ако има за учење да не се заебе да ја стаи.
А тоа шо бара конфигурација бара. Ја ја играв кај еден другар, има многу добра конфигурација и 22" монитор або шо да ви кажувам толку е играта реална што неможеш да поверуваш дали играш или вистински си ти внатре. изработена е до перфекција,до секој детаљ.Секоја чест да мајсторите што ја напраиле. Ако имате прилика не се двоумете да ја земете :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : Crysis Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by borisd on Нед Мар 09 2008, 02:07

borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Crysis Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Crysis Empty Re: Crysis

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот