Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Психолошки тест

Go down

Психолошки тест Empty Психолошки тест

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Мар 05 2008, 18:00

Иако мал и едноставен, овој тест се користи и од психолози, затоа што, по пат на асоцијации, создава интерсна слика за личноста и нејзиниот однос кон главните сегменти од животот.

Упатство: Напишете по 3 збора кои ви асоцираат на секое поединечно квадратче. Трудете се тоа да бидат глаголи или некои ваши чувства (со цел резултатите да бидат што поблиски до вашата личност). Колку и да ви делуваат смешно и нелогично асоцијациите и зборовите кои ви доаѓаат на памет, не се двоумете да ги напишете.

На пример:
1-во квадратче:
a) фокусираност
б) урамнотеженост
в) досада

2-ро квадратче:
а) притисок
б) неугледност
в) осаменост

...и така натаму, се до 6-то квадратче.


На крај ќе ви ги пуштам, резултатите по порака.... :cao:
Психолошки тест Testiy2
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Психолошки тест Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Мар 05 2008, 18:15

Прв пат кога го решавав тестот вака напишав...
1. Монотонија, центар пажња, почит
2. бегање, излез, страв
3. рамнотежа, осаменост, тага
4. страст, свежина, мир
5. нервоза, брзина, агресивност
6. цел, победа, опуштеност
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Психолошки тест Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Just*a*Girl on Сре Мар 05 2008, 18:25

а тука да ги пишиме зборовите? или по порака? Smile
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Мар 05 2008, 18:27

Just*a*Girl напиша:а тука да ги пишиме зборовите? или по порака? Smile
Тука ги пишите зборовите, а после јас резултатите ќе ви ги пуштам по приватна порака! :thumbup1:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Психолошки тест Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Just*a*Girl on Сре Мар 05 2008, 18:29

добро,еве тогаш

1. центар,дамка,око
2. пријател,депресија,заборав
3. спомени,бегање,тежина
4. спокојност,поделба,пречка
5. пулс,вештина,тек
6. смрт,еднаквост,мир
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 18:55

1.мета, точка, центар
2.тага, осаменост, болка
3.тежина, пораз, празнина
4.живот, тунел, мачење
5.немир, сигнал, возбуда
6.поделба, пат, препрека

се препотив Very Happy
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Моника on Сре Мар 05 2008, 19:00

1) Центар, внимание, углед
2) Осаменост, тага, повлеченост
3) Пораз, пад, лежерност
4) Двоумење, дволичност, препрека
5) Пулс, вознемиреност, возбуда
6) Урамнотеженост, хармонија, спокојство
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Моника
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by fiko-mk on Саб Мар 08 2008, 15:26

1.Цел,далечина,упорност
2.Влез,осаменоност,досада
3.Вдлабнатина,маса,страв
4.Тунел,темнина,мост
5.Вознемиреност,нервоза,динамика
6.Рамнотежа,смиреност,олеснување

Не беше баш лесно.. Very Happy
fiko-mk
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Александар on Пон Мар 10 2008, 21:01

1-порака,затемнување,завршеток
2-притисни,чекање,бунт
3-притиснато,дочекано,избунтовано
4-делумност,одговор,новост
5-комплицирано,глас,живот
6-едноставно,шанса,одговор

хммм, што сум напишал лол
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Психолошки тест In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by SuNsHiNe on Вто Мар 11 2008, 02:08

1- kraj, centar, osamenost
2- tajna, misterioznost,sef
3- dno, taguvanje, pocetok
4- prepreka, sreka, odmor
5- zivot, vozbuda, signal
6- podelba, ednakvost, stabilnost

.... se stepav duri mi tekna na so me asociraat Smile ...
SuNsHiNe
SuNsHiNe
Студент
Студент

Female
Sagittarius

Расположение : Психолошки тест Fine
Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by stole on Пет Мар 21 2008, 04:34

1) oska pravilnost simericnost
2) prostor nesposobnost osamenost
3) slicnost zatvorenost beskonecno
4) krivina strav prepreka
5) fleksibilnost nestabilnost dvoumenje
6) blizina patuvanje ramnomernost

stole
Почетник
Почетник

Male
Taurus

Треснал Глупости : 13
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : kavadarci
Ден на регистрирање : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by ...always on my own... on Нед Јан 04 2009, 00:57

1.) centriranost; sigurnost; osamenost
2.)strav; izbegnuvanje; osamenost
3.) stabilnost; mirno; odmaranje
4.)elasticnost; razbiranje; zabava
5.)nesigurnost; temperament; zivost
6.)starost; dosada; surovost

mislev deka ke e polesno Razz
pls vrati mi Smile

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение : Психолошки тест Relaxed
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Психолошки тест Empty Re: Психолошки тест

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот