Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Чашата е..полуполна или полупразна?

Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Мар 05 2008, 17:52

Чашата е..полуполна или полупразна? Glass.half.full
Гледаме чаша со вода, ја земам водата како пример затоа што сите најредовно ја употребуваме. Има вода до самиот врв, скоро да се прелее. За да не се прелее се наведнуваме кон чашата и една голтка влегува во нас. Ни станува убаво па ја подигаме чашата и ни останува вода одприлика на пола. Ја гледаме како потреба, како завист. Сакаме да ја испиеме целата но ете се случува да ја оставиме во таа позиција. Седиме и ја гледаме незнаејќи дали е полу полна или полу празна?
Според вас, дали е полу празна или полу полна?
Јас се мислев и заклучив дека е полупразна....за секој различно е.....кај мене е така....не е полна значи е полупразна....море песимист Very Happy
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 18:02

кога ја полниме чашата таа е полу полна, а кога ја празниме таа е полу празна.зависи кој како гледа на работите Very Happy
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Моника on Сре Мар 05 2008, 19:03

Првпат кога ми го направија овој ,,тест,, ми нацртаа чаша и ме прашаа каква е? Јас реков полу-полна и тогаш го докажав мојот оптимизам. Таква сум, подобро ми е да бидам задоволна со малку од она што го имам одошто вечно незадоволна поради она што го немам или не можам да го постигнам.
Моника
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Kosta on Сре Мар 05 2008, 20:42

haha Никогаш не сум размислил на вакво нешто, ама би рекол дека е полуполна.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by borisd on Сре Мар 05 2008, 23:01

Polupolna e. Toa mi e najlogicno.
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by bonte on Чет Мар 06 2008, 01:24

Полуполна
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Александар on Чет Мар 06 2008, 02:16

полуполна


Последната промена е направена од Jimmy на Чет Мар 06 2008, 03:53. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Гледаме чаша со вода значи за вода збориме :D)
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by The*Goddess on Чет Мар 06 2008, 05:54

Ако пиеш од неа е полу празна,ако ја полниш ке биде полуполна.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Just*a*Girl on Чет Мар 13 2008, 20:20

држи вода муабетов :ljolj:

се зафркавам...

Абе ако речиш полу полна се вели дека си оптимист, а ако речиш полу празна, тогаш дека си песимист..
Јас сум оптимист и велам дека чашата е полу полна Smile
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by pyromaniac on Вто Jул 15 2008, 02:50

Стаклена?
Се заебавам.
Дефинитивно чашава е закон!
pyromaniac
pyromaniac
Студент
Студент

Male
Capricorn

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Paranoid
Треснал Глупости : 32
Поени : -1
Репутација : -1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Лево
Ден на регистрирање : 2007-12-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Butterfly on Вто Aвг 26 2008, 15:16

За мене е секогаш полу празна
песимист јбг
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Aвг 26 2008, 17:25

Butterfly напиша:За мене е секогаш полу празна
песимист јбг

Ко мене :iconflowerhr4:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by ...always on my own... on Нед Јан 04 2009, 01:04

tezok optimist sum ama sepak bi rekla poluprazna....i ajde sega de... Razz

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Relaxed
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by bonte on Нед Јан 04 2009, 22:41

pyromaniac напиша:Стаклена?
Се заебавам.
Дефинитивно чашава е закон!

јако.... :thumbup1:
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Divine`God on Вто Јун 23 2009, 22:13

Најлогички е да кажеш дека е ПОЛУ-ПОЛНА. Како и према мене шо би трребало да е. Зашо претходната состојба не ја знаеш како е, не си ја видел претходно чашата дали имало повеќе вода од тоа што е пред тебе, па затоа логичен одговор е полуполна. Оној што вика полупразна, од секогаш му фали нешто во животот, никогаш не е задоволен со тоа што го има, и мисли дека никогаш ништо повеќе нема да има. Скептпик.
Divine`God
Divine`God
Администратор
Администратор

Male
Sagittarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Cool
Треснал Глупости : 20
Поени : 22
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : У пичку матер,па лево
Ден на регистрирање : 2009-06-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Divine`God on Вто Јун 23 2009, 23:42

Да не отворам нова тема и јас едно прашање.

Замислете у шупакот имате к*р од 24 цм должина, а во гз ви се само 12 цм.
Дали ви влегува или ви излегува?

Ајде оптимисти..напред!
Divine`God
Divine`God
Администратор
Администратор

Male
Sagittarius

Расположение : Чашата е..полуполна или полупразна? Cool
Треснал Глупости : 20
Поени : 22
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : У пичку матер,па лево
Ден на регистрирање : 2009-06-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Чашата е..полуполна или полупразна? Empty Re: Чашата е..полуполна или полупразна?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот