Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Kуќи опседнати од духови?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мар 28 2008, 15:32

Па од овие и духови ќе се уплашат :ljolj: :ljolj:
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by SteelTemplar on Нед Мар 30 2008, 04:41

зш ма шо и фалит на музиката? Сто пати е појака од Токи Хотел устври немат споредба со таа геј музика се извињавам

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Мар 31 2008, 02:19

она горе музика го нарекуваш? пфф....дерење!
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Maxxis on Пон Мар 31 2008, 11:38

E kukata u crnice!!!
milion pati sum bil blizu nea ama nikad ne sum vlegol ako sakate se zbirame i vlagame Very Happy
ama mislam deka tamu e duvlo na narkomani i ke naete samo spricovi Very Happy
zamilslete gleate duh i :007:
avatar
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение :
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by SteelTemplar on Пон Мар 31 2008, 16:03

the Vampire rap i hip hop muzika e?
Dedicated for life е уметност...

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Vase on Пон Мар 31 2008, 17:40

Луѓе дај не идете оф топик мубетов е за куќи опседнати со духови а не за DFL или за рап или хип хоп

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Пон Мар 31 2008, 21:09

офф топик ------ Музиката си е супер

А иначе Тампларе и јас имам лузна од нив уште :laugh:

Значит дечките докажаја дека стварно нема ништо во куќата.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Anamarija on Чет Jул 03 2008, 18:05

Jimmy напиша:

оваа куќа никој не може да ме убеди дека не е опседната или проколната кликензи

Ne e ovaa kukata od amtivile.Filmot go iam gleano milion pati i vise cel na pamet go znam
Eve ja kukata od filmot
avatar
Anamarija
Почетник
Почетник

Female
Virgo

Расположение :
Треснал Глупости : 14
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-07-03

Преглед на профилот на членот http://pegi4ka.myspace.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by DOKTOROT on Нед Окт 12 2008, 17:48

Just*a*Girl напиша:
Моника напиша:
Jimmy напиша:Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови,а вие?? Very Happy

Такозваната “Куќа на стравот“ во Црниче не е ништо повеќе од наркоманско дувло и точка[.]

колешка ми има кажувано за една куќа во Битола,демек као на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живееле во таа куќа се правеле ама никако да исчезне крстот.во таа куќа порано живееле 2 калуѓерки,и на една од калуѓерките и се родило дете и за да не биде посрамотена таа го убила детето и го закопала во куќата и се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.

да така е "приказната" за таа куќа...Стварно веќе подолго време некои се обидуваат да го уништат на некој начин тој крст...ми има кажвано еден другар дека го бојадисале и некои деца преку ноќта останале таму за да видат да не го црта некој...ама од ко си заминале и се вратиле покасно,пак имало крст... Neutral

pa ke mora da se otkopa kaj so e zakopano bebeto a mozebi i kalugerkata i da se posolot koskite i da se zapalat Smile ete edno resenie
avatar
DOKTOROT
Почетник
Почетник

Male
Sagittarius

Треснал Глупости : 2
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2008-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Александар on Пон Окт 13 2008, 20:49

DOKTOROT напиша:
Just*a*Girl напиша:
Моника напиша:
Jimmy напиша:Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови,а вие?? Very Happy

Такозваната “Куќа на стравот“ во Црниче не е ништо повеќе од наркоманско дувло и точка[.]

колешка ми има кажувано за една куќа во Битола,демек као на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живееле во таа куќа се правеле ама никако да исчезне крстот.во таа куќа порано живееле 2 калуѓерки,и на една од калуѓерките и се родило дете и за да не биде посрамотена таа го убила детето и го закопала во куќата и се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.

да така е "приказната" за таа куќа...Стварно веќе подолго време некои се обидуваат да го уништат на некој начин тој крст...ми има кажвано еден другар дека го бојадисале и некои деца преку ноќта останале таму за да видат да не го црта некој...ама од ко си заминале и се вратиле покасно,пак имало крст... Neutral

pa ke mora da se otkopa kaj so e zakopano bebeto a mozebi i kalugerkata i da se posolot koskite i da se zapalat Smile ete edno resenie

и после кремирањето пепелта да се стави во вода која ќе се замрзне а мразот да се однесе на месечината точно пред да удри комета во месечината
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

За куќата во Црниче

Пишување by marko_850 on Саб Дек 27 2008, 05:14

Куќата е прекрасна, на два спрата кои помеѓу себе не се поврзани внатрешно. Муабетите дека има духови и такви чуда не држат! А тоа дека луѓето што живееле таму имале несреќи е точно ама по конкретно незнам да ви кажам што како. Денеска бев таму и направив доста фотки и клипови и забелезав дека некој тежок идиот ја запалил куќата и сега кровот од куќата е 70% изгорен и уништен! Кој сака да одиме заедно слободно нека пише на marko_850@hotmail.com па ќе видиме што како на мсн. Поздрав до сите членови!!!!!!!!
avatar
marko_850
Почетник
Почетник

Male
Aries

Расположение :
Треснал Глупости : 2
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Doma
Ден на регистрирање : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Kosta on Нед Дек 28 2008, 06:45

Можеш да стаиш некоја фотка од тоа што си сликал ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by bonte on Пон Дек 29 2008, 06:21

лол?
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by ...always on my own... on Пон Јан 05 2009, 17:58

imam gledano mn emisii na tv za kuki opsednati so duhovi, i me zaintersiraa pa procitav nesto takva literatura... i.... ima mn dokazi... ama...ne znam...nekako ne mi se veruva bas... mozno e da postoi nekoja energija vo kukata koja te pravi da se cuvstvuvas neprijatno.... na pr. ako na mestoto kaj so e izgradena kukata se slucila nekoja tragedija, i sega taa energija ke si kruzi tamu zasekogas...i lugeto : ima duh vo kukataaaa!!!! ne znam...ne mi e bas za veruvanje.. ama pak ne mozam i celosno da go otvfrlam toa...kojznae..MOZEBI Neutral

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение :
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by borisd on Пон Јан 05 2009, 20:19

Во таа куќата во црниче и Дани сними спот, така да ништо нула Smile А ја видов и одблиску и стварно е морбидна. За духови такви работи, тешко, а да има некоја сила, има!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Пон Јан 05 2009, 20:25

Иам напишано и претходно и пак че напишам....се е до психата
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Kosta on Вто Јан 06 2009, 04:14Сликава е уште од постара статија на точка.цом. Вика:

Романскиот проклет хотел “Decembal“ станал вистинска локална атракција во градот Baile Herculane откако до медиумите стигнала фотографијата со дух од една жена.

Дух на висока жена со долг фустан стои на врвот од скалите. За хотелот кој е стар 150 години некои тврдат дека е проклет и дека скрива римско богатво од дамнешни времиња. Се верува дека духот на жената го чува богатството и ги прогонува оние кои трагаат по него.

Хотелот е затворен веќе пет години заради реновирање, а оние кои успеале да влезат во него велат дека го виделе духот на жената и тоа повеќе пати.

“Го сликав моето момче внатре во хотелот. Кога дојдов дома на фотографијата видов жена во бел фустан, навистина многу се исплашив.“- вели Викторија Лован, 33- годишна жена од Baile Herculane.

Една вечер седум средношколци отишле во затворениот хотел заради забава. Исто така и тие ја виделе жената и избегале од хотелот преплашени.

Локалните власти ги предупредиле граѓаните да не одат во хотелот затоа што се реновира.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by jelena on Пет Фед 13 2009, 03:23

12 – годишниот Reece Pitman прво чул необично свирење, а потоа видел некој сенка како струи кон оградата од скалите кои водат кон приземјето на семејната куќа. Момчето се преплашило и додека и ја покажувал снимката на својата мајка се тресел од страв.

“ Reece изгледаше неразумно и исплашено.“ - изјавила неговата мајка за лондонскиот Sun.

На снимката се гледа бела сенка кој излегува од спалната, а потоа се појавува темна сенка на маж, која ја снемува кога тој ќе се приближи кон оградата од скалите.

’Сенката’ за прв пат се појавила во нивниот дом неколку дена откако двегодишната сестра на Reece се пожалила дека некој навечер и ја сложува сложувалката.

Мајката Tonia, е вработена како асистента за продажба, се консултирала со видовито лице кое и рекло дека можеби станува збор за пријателски настроен дух.

“Во последно време ми е навистина тешко заради тоа што сопругот ме напушти. Не верував во духови, но овој го доживувам како ангел чувар.“- изјавила Tonia.

Julian Banks од британското друштво за паранормална појави напомнале дека станува збор за најдобра снимка на дух во последниве неколку години._________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by elma on Пет Апр 24 2009, 16:05

za duhovite mislam deka zavisi i od coveckata psiha...e sea dali postojat ili ne ima dosta dokazi samo koj kako ke go sfati toa.......
na mene licno mi se ima sluceno,pred da mi se sluci i ne veruvav i sea jas koa go kazuvam toa site me pravat kao da haluciniram...
mislam deka dodeka covek ne dozivee nesto i ne se uveri sam,nemoze da poveruva

elma
Почетник
Почетник

Female
Aries

Расположение :
Треснал Глупости : 6
Поени : 7
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : stip
Ден на регистрирање : 2009-04-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Banicanec on Сре Јун 24 2009, 19:20

Јас сум духот бе не верувајте вие ама јас сум :smileJ:
avatar
Banicanec
Почетник
Почетник

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 5
Поени : 5
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 23
Се наоѓам : In your dreams
Ден на регистрирање : 2009-06-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by avka on Вто Aвг 25 2009, 19:42

What a Face jas isto taka znam za edna kuka vo madzari vo koja navistina ima duhovi.porano ziveea edni moj priateli i se iselia zaradi toa sto duhovite im gi kinea dokumentite gi otvatale prozorcite... isto taka koga ja pravea patekata vo dvorot od smeseata sto ja sipale koga sedele majstorite na patekata se poznavale stapki.vo taa kuka ima duhovi zaradi toa sto pred da se izgradi kukata na toa mesto imalo duhovi. What a Face

avka
Почетник
Почетник

Female
Cancer

Треснал Глупости : 1
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : gjorce
Ден на регистрирање : 2009-08-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by ~The Vampire~ on Саб Сеп 19 2009, 12:25

avka напиша: jas isto taka znam za edna kuka vo madzari vo koja navistina ima duhovi.porano ziveea edni moj priateli i se iselia zaradi toa sto duhovite im gi kinea dokumentite gi otvatale prozorcite... isto taka koga ja pravea patekata vo dvorot od smeseata sto ja sipale koga sedele majstorite na patekata se poznavale stapki.vo taa kuka ima duhovi zaradi toa sto pred da se izgradi kukata na toa mesto imalo duhovi.

Која е таа куќа поточно?
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by tiggy sparrow on Нед Окт 25 2009, 20:47

avka напиша: jas isto taka znam za edna kuka vo madzari vo koja navistina ima duhovi.porano ziveea edni moj priateli i se iselia zaradi toa sto duhovite im gi kinea dokumentite gi otvatale prozorcite... isto taka koga ja pravea patekata vo dvorot od smeseata sto ja sipale koga sedele majstorite na patekata se poznavale stapki.vo taa kuka ima duhovi zaradi toa sto pred da se izgradi kukata na toa mesto imalo duhovi.

КОЈА Е ТАА КУЌА???

tiggy sparrow
Почетник
Почетник

Female
Pisces

Треснал Глупости : 4
Поени : 6
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2009-10-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by vlado_sk on Вто Јан 26 2010, 12:39

оваа сто посто е опседната со духови и такви ствари.

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот