Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Kуќи опседнати од духови?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 03:31

Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови,а вие?? Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Kosta on Сре Мар 05 2008, 03:32

Сум ја видел куќата и многу е морничава, ама не верувам во духчиња :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Vase on Сре Мар 05 2008, 03:39

Епа ја пошто живеам во Црнише имам слушано секакви муабети за таа куќа.Незнам тоа колку е точно ама знам дека таа е на многу убаво место и никој не ја купува таа куќа.Ај деновиве ке најдам нечто повеќе и ке ставам

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 03:52

и во струга има многу куќи за кои се верува дека се опседнати со духови или со што и да е и тие се даваат на продажба и никој не сака да ги купи, а се се тоа преубави и големи куќи
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Моника on Сре Мар 05 2008, 16:45

Jimmy напиша:Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови,а вие?? Very Happy

Такозваната “Куќа на стравот“ во Црниче не е ништо повеќе од наркоманско дувло и точка[.]

колешка ми има кажувано за една куќа во Битола,демек као на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живееле во таа куќа се правеле ама никако да исчезне крстот.во таа куќа порано живееле 2 калуѓерки,и на една од калуѓерките и се родило дете и за да не биде посрамотена таа го убила детето и го закопала во куќата и се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.
avatar
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Just*a*Girl on Сре Мар 05 2008, 17:35

Моника напиша:
Jimmy напиша:Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови,а вие?? Very Happy

Такозваната “Куќа на стравот“ во Црниче не е ништо повеќе од наркоманско дувло и точка[.]

колешка ми има кажувано за една куќа во Битола,демек као на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живееле во таа куќа се правеле ама никако да исчезне крстот.во таа куќа порано живееле 2 калуѓерки,и на една од калуѓерките и се родило дете и за да не биде посрамотена таа го убила детето и го закопала во куќата и се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.

да така е "приказната" за таа куќа...Стварно веќе подолго време некои се обидуваат да го уништат на некој начин тој крст...ми има кажвано еден другар дека го бојадисале и некои деца преку ноќта останале таму за да видат да не го црта некој...ама од ко си заминале и се вратиле покасно,пак имало крст... Neutral
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Сре Мар 05 2008, 17:45

Ајде кажетеми каде има такви куќи да ги посетам :ljolj:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 17:49

Just*a*Girl напиша:да така е "приказната" за таа куќа...Стварно веќе подолго време некои се обидуваат да го уништат на некој начин тој крст...ми има кажвано еден другар дека го бојадисале и некои деца преку ноќта останале таму за да видат да не го црта некој...ама од ко си заминале и се вратиле покасно,пак имало крст... Neutral

а баш ме интересира зошто сакаат да го уништат што им пречи? јас мислам дека тој сам ќе си изчезне ако го расчистат убиството нешто слично како во филмот Сенки што беше
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Just*a*Girl on Сре Мар 05 2008, 18:03

не дека им пречи,едноставно ги интересира како се појавува тој крст,ама досега никој не открил...јас баш и не се замарам со вакви работи :laugh:
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 18:32оваа куќа никој не може да ме убеди дека не е опседната или проколната кликензи
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by borisd on Сре Мар 05 2008, 22:57

Jimmy напиша:

оваа куќа никој не може да ме убеди дека не е опседната или проколната кликензи

Pa i film ima za ovaa kukja, The Amtiville Horror mislam deka se vikase.
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Чет Мар 06 2008, 01:38

Филмот е закон да го гледате обавезно.
Ама вакви приказни че ти кажам колку сакаш или че ти измисљам.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Trco on Чет Мар 20 2008, 23:45

Vo struga site kuci sto vikaat deka ima duxovi nema...zasto imam vleguvano vo tie kuci kako pomal i nisto ne se desilo...a i plus me interesiraat vakvi raboti.....pa koj saka mozeme da se najdeme i da ja posetime taa kuca vo Crnice da vlezeme i da vidime sto e kako e .
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Пет Мар 21 2008, 00:55

Trco напиша:Vo struga site kuci sto vikaat deka ima duxovi nema...zasto imam vleguvano vo tie kuci kako pomal i nisto ne se desilo...a i plus me interesiraat vakvi raboti.....pa koj saka mozeme da se najdeme i da ja posetime taa kuca vo Crnice da vlezeme i da vidime sto e kako e .

Идам прв само треба да сум Ск :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Trco on Пет Мар 21 2008, 01:41

Abe ako sakas ce gi posetime pak i tie Struga......ama nema nisto vo niv vece sum biden Max Very Happy
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by SteelTemplar on Пет Мар 21 2008, 01:54

Црц брат и јас сум за таа авантура ама мислам дека че се разочарам зш немат да видам дух affraid

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мар 21 2008, 02:46

и јас сум со вас :thumbup1: и лајк ит
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Trco on Пет Мар 21 2008, 05:00

OKsss.....jas idam Utre ( petok ) taka da ce se vidime .....Kalabalak kafica Very Happy
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by MaX on Пет Мар 21 2008, 13:06

Нема ни во Калабалак духови Трцо ќе те разочарам :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Trco on Нед Мар 23 2008, 03:31

hahah lol..znam proveriv ahahah....aj utre ve vikam za na kafica pa koj saka neka dojde....tama ce napravime edno NajFOrumce kafe...i posle toa GhostBusterrssss Very Happy
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Vase on Чет Мар 27 2008, 02:54

И конечно за мистеријата со куќата во Црниче. Еве едедн спот на Dedicated For Life-One More каде что можете да ја видите "фамозната" куќа на стравот и од надвор и од внатре. Дечките свират death metal ја лично не слушам тоа али битна е куќета. И како што ке видите дечките си влегле си снимале таму цел ден и нокоме ништо па сеа вие видете
Последната промена е направена од Vase на Нед Мар 30 2008, 14:14. Мислењето е променето 1 пати

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Jimmy on Чет Мар 27 2008, 15:11

Васе братче овие у гроб да ги пуштиш пак ништо нема да им е и таму ќе ти снимаат спот нели гледаш на тешки дроги се
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Vase on Чет Мар 27 2008, 21:21

Па можда и се незнам али битна беше внатрешноста и надворешноста на куќата пошто неможев да најдам слики го најдов спототSmile

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Kosta on Чет Мар 27 2008, 23:37

:p: :p: :p: :p: :p: :p:

хаха се сложувам со Jimmy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by SteelTemplar on Пет Мар 28 2008, 05:16

јас си иам лузна на лицево од Горе споменатата група... :p: :p: :p: :p:

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kуќи опседнати од духови?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот