Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Квиз!

Go down

Квиз!

Пишување by Vase on Вто Мар 04 2008, 02:44

Овој квиз е направен од Алберт Ајнштајн и според него 98% од испитаниците нема да го решат.

Постои ред од пет куќи, каде секоја има различна боја. Во овие куќи живеат пет луѓе од разни националности. Секој од нив има свое домашно животно, пие различен пијалок и пуши различна марка на цигари.

1. Британецот живее во Црвената куќа.
2. Швеѓанецот чува кучиња како домашни миленици.
3. Данецот пие чај.
4. Зелената куќа се наоѓа лево од Белата куќа.
5. Сопственикот на Зелената куќа пие кафе.
6. Личноста што пуши Пал Мал одгледува птици.
7. Сопственикот на Жолтата куќа пуши Данхил.
8. Човекот што живее во централната куќа пие млеко.
9. Норвежанецот живее во првата куќа.
10. Човекот што пуши Малборо живее до оној што чува мачки.
11. Човекот што одгледува коњи живее до човекот што пуши Данхил.
12. Човекот што пуши Лаки Страјк пие пиво.
13. Германецот пуши Принц.
14. Норвежанецот живее до Сината куќа.
15. Човекот што пуши Малборо има сосед што пие вода.

Кој има риба за миленик дома? (дали сте еден од 2%)

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Квиз!

Пишување by Kosta on Вто Мар 04 2008, 03:21

Германецот е во четвртата зелена куќа, пуши Принц, пие кафе и има РИБА за домашен миленик.

Ова мора да си напраиш интеграм за да можеш да го решиш.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Квиз!

Пишување by Vase on Вто Мар 04 2008, 03:25

Kosta напиша:Германецот е во четвртата зелена куќа, пуши Принц, пие кафе и има РИБА за домашен миленик.

Ова мора да си напраиш интеграм за да можеш да го решиш.

Ах Коки Коки па остај малце да размислиме сеа нема да биде интересно Neutral
Па стај го интерграмот да видиме како е решено

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Квиз!

Пишување by Kosta on Вто Мар 04 2008, 03:35

Норвежанецот живее во првата куќа, која е жолта, пуши Данхил, пиет вода, и чува мачки.

Данецот живее во втората куќа, со сина боја, пуши Марлборо, пиет чај и одгледува коњи.

Британецот живее во средната, црвена куќа, пуши Пал Мал, пиет млеко и одгледува птици.

Германецот е во четвртата зелена куќа, пуши Принц, пиет кафе и има РИБА за домашен миленик.

Швеѓанецот е во последната бела куќа, пуши Лаки Страјк, пиет пиво и има куче за миленик.

Нема како да ти го нацртам интеграмот. Си одиш се по ред.


Последната промена е направена од Kosta на Вто Мар 04 2008, 03:38. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Квиз!

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 03:37

:bravo1: Kosta за преседник
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Квиз!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот