Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Mozila pobrza!

Go down

Mozila pobrza! Empty Mozila pobrza!

Пишување by Maxxis on Пон Мар 03 2008, 13:52

Ispisete "about:config" vo adres barot i kliknete enter.Skolirajte dole i potrezete gi slednive vrednosti

network.http.pipelining
network.http.proxy.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests

Normalno prelistuvacot pravi eden povik za veb strana vo eden moment.,so ovozmozen pipelining ke pravi nekolku od ednas,sto navistina go zabrzuva vcituvaneto

2. Podesete gi slednive opcii::

"network.http.pipelining" na "true"
"network.http.proxy.pipelining" na "true"

"network.http.pipelining.maxrequests" na nekoj broj kako na primer 30 Ova znaci deka ke pravi 30 povika od ednas

3. Na kraj right-click bilo kade selektirajte New-> Integer.
Imenuvajte go "nglayout.initialpaint.delay" so vrednost na "0".
Ovaa vredmost e vremeto za koe sto prelistuvacot ceka pred da reagira za informacija koja sto ja ima dobieno..
Maxxis
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение : Mozila pobrza! Devilish
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mozila pobrza! Empty Re: Mozila pobrza!

Пишување by tazman43 on Вто Апр 08 2008, 01:15

bravos be brat super,no bez navreda,ova staro veke ne znam od koga ali super e sho se educirate onaka online....Very Happy pozdrav

tazZ

tazman43
Почетник
Почетник

Male
Aquarius

Треснал Глупости : 4
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : prilep
Ден на регистрирање : 2008-04-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот