Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Атеизам

Go down

Атеизам

Пишување by MaX on Пон Мар 03 2008, 13:39

Атеизмот го има се повеќе и повеќе.Што мислете зошто е така?
Мисите дека луѓето конечно почнаја да сваќет дека не постои никаков бог,
дека се тоа само приказни?
Музиката што ја слушаат ги тера на Атеизам?
Разочарани се од Господ,не им поможили?
Или најкрив е Холивуд?

Јас сум Атеиста и сватив дека се само тоа приказни.

Баш ме интересира верниците што мислат за ова.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by bonte on Пон Мар 03 2008, 15:03

Vidi jas mislam slabite ljuge pomos baraat vo religija.....
"Gospod (steeltemplar) ke im pomozit "
nemet za jaenje i gospode pomozi...
Ateistive se pretezno ljuge sto nemet vreme za gubenje odejki po crkvi,
bacvejki im raka na popoj i red drugi raboti...
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by Jimmy on Пон Мар 03 2008, 16:24

а што е уствари атеист или атеизам?? баш онака по дефиниција објасни ми МаX
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by Александар on Пон Мар 03 2008, 17:01

господ нека ви е напомош
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by MaX on Вто Мар 04 2008, 04:09

Атеизам ти е неверство кон религија(било која) или каков било бог.
Значит не е некоја секта да не ме сватиш погрешно Џими.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 04:11

а еретици што се?
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by MaX on Саб Мар 15 2008, 02:29

Сеа ја видов темава.
Еретици се Антихристи нема врска со Атеисти.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеизам

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот