Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by fiko-mk on Пон Мар 03 2008, 22:45

Jimmy напиша:за fiko_mk, за The*Goddess и 1MM0rtalis

ЈАРЕЦ


Карактер кој може да се опише со 3 збора: јак како карпа! Направен е од цврст материјал кој може да трае и трае. Со годините се чувствуваат се подобро и подобро, всушност не губат туку добиваат. Со текот на годините стануваат позабавни бидејќи се смета дека се работливи па дури отпосле си допуштаат забава и хумор. Ги преминуваат сите животни препреки и кога се заложуваат за нешто, тоа го прават без разлика на тешкотиите. Секогаш имаат цели и одат чекор по чекор. Но кога ќе ја остварат, се чувствуваат задоволно но и празно бидејќи не знаат да уживаат во постигнатото па се лоцираат на нови работи и нови цели.Сакаат нештата да се трајни и долгорочни и секогаш претпазливо прво проверуваат па затоа често се мисли дека се студени и не знаат да се опуштат. Кога ќе се уверат дека тоа е тоа, се предаваат целосно на работата и забораваат на се друго па често ги занемаруваат останатите сфери во животот а нив ги сфаќаат како фаталисти.Или мудро и тактично молчат мислејќи на својата цел или се непоправливо искрени и концизни соговорници кои ја погодуваат суштината на нештата па поради тоа на лицемерите не им е пријатно во нивно друштво Сакаат да ги имаат нештата под контрола и се одлични организатори. Даваат, но исто толку очекуваат и да добијат (и често и го бараат тоа). Во спротивно, едноставно постануваат индиферентни и со молчење ги елиминираат и игнорираат тие што не им се по ќеф Понекогаш работите ги сфаќаат пресериозно па им недостига лежерност во изразувањето и однесувањето. Но тоа е се додека не постигнат нешто па потоа си допуштаат забавување.Им треба време да прифатат туѓи мислења или промени а како непријатели пружаат фантастичен отпор и покажуваат тврдоглавност и го бранат тоа што им е најдраго. Емотивни се, но тоа е скриено под маската на амбицијата.

п.с. од коа ќе го прочитате оставете коментари дали и што е точно Very Happy

:bravo1: Jimmy се си погодил,барем за мене.. :thumbup1:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Мар 03 2008, 23:54

Jimmy напиша:за fiko_mk, за The*Goddess и 1MM0rtalis

ЈАРЕЦ


Карактер кој може да се опише со 3 збора: јак како карпа! Направен е од цврст материјал кој може да трае и трае. Со годините се чувствуваат се подобро и подобро, всушност не губат туку добиваат. Со текот на годините стануваат позабавни бидејќи се смета дека се работливи па дури отпосле си допуштаат забава и хумор. Ги преминуваат сите животни препреки и кога се заложуваат за нешто, тоа го прават без разлика на тешкотиите. Секогаш имаат цели и одат чекор по чекор. Но кога ќе ја остварат, се чувствуваат задоволно но и празно бидејќи не знаат да уживаат во постигнатото па се лоцираат на нови работи и нови цели.Сакаат нештата да се трајни и долгорочни и секогаш претпазливо прво проверуваат па затоа често се мисли дека се студени и не знаат да се опуштат. Кога ќе се уверат дека тоа е тоа, се предаваат целосно на работата и забораваат на се друго па често ги занемаруваат останатите сфери во животот а нив ги сфаќаат како фаталисти.Или мудро и тактично молчат мислејќи на својата цел или се непоправливо искрени и концизни соговорници кои ја погодуваат суштината на нештата па поради тоа на лицемерите не им е пријатно во нивно друштво Сакаат да ги имаат нештата под контрола и се одлични организатори. Даваат, но исто толку очекуваат и да добијат (и често и го бараат тоа). Во спротивно, едноставно постануваат индиферентни и со молчење ги елиминираат и игнорираат тие што не им се по ќеф Понекогаш работите ги сфаќаат пресериозно па им недостига лежерност во изразувањето и однесувањето. Но тоа е се додека не постигнат нешто па потоа си допуштаат забавување.Им треба време да прифатат туѓи мислења или промени а како непријатели пружаат фантастичен отпор и покажуваат тврдоглавност и го бранат тоа што им е најдраго. Емотивни се, но тоа е скриено под маската на амбицијата.

п.с. од коа ќе го прочитате оставете коментари дали и што е точно Very Happy
🆒 :good:

брат искрено почвиш да ме плашиш мислам ова е............. се си погодил несомнено и фала ти ај да не пишувам нов пост те молам а кои знаци одговаараат најмногу со јарец.браво брат алал да ти е. ова ти е хоби или?
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 16:23

1MM0rtalis напиша:брат искрено почвиш да ме плашиш мислам ова е............. се си погодил несомнено и фала ти ај да не пишувам нов пост те молам а кои знаци одговаараат најмногу со јарец.браво брат алал да ти е. ова ти е хоби или?

Јарецот има добар однос со останатите земјени (Бик и Девица) и водени (Рак, Скорпија и Риби) знаци. Недоразбирања постојат со огнените (Овен, Лав и Стрелец) и воздушните (Близнаци, Терезија и Водолија) знаци.Идеален партнер на јарецот е скорпијата Very Happy Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 16:27

сеа за Коста, за мене и општо за сите скорпии Very Happy

СКОРПИЈА


Скорпијата е воден знак, со фиксен квалитет. По ред е осмиот знак во хороскопот. Единствен знак кој очигледно има два силни владетели, Марс и Плутон, кои наизменично и даруваат агресивност, таинственост, сила и моќ на регенерација. Но, се чини дека има огромна разлика меѓу Овните кои за владетел го имаат Марс и Скорпиите кои повеќе личат на таинственатапланета Плутон. Типичните Скорпии се мистериозни, силни, отпорни, страстни, со истражувачки дух. Знаат да бидат и молчаливи, опасни, насилни, доминантни и опасни непријатели. Имаат потреба се што изградиле во животот, со еден замав, да госрушат и да почнат да градат од почеток. Навистина, многу одлики собрани во карактерот на само еден знак. Нашите истражувања покажаа дека многу од лошите особини кои и се припишуваа на Шкорпијата биле плод на заблуди. Скорпијата, како воден знак, поседува длабоки чувства од кои всушност се состои базата на најзиниот идентитет. Фиксниот карактер и овозможува, со постојан напор, сепак, да ја постигне целта. Вообичаено не е фалбаџија, иако гори од желба да ги дознае тајните на другите луѓе. Но тоа го прави преку посредство на интуицијата, која и е неверојатно развиена, и на тој начин ги открива маните на другите луѓе. Но, бидејќи тоа не можат да го искажат, реагираат експресно и ги решаваат проблемите на изненадување на останатите. Во рамките на едно друштво, Скорпијата е секогаш во позадина, но затоа на малкумината верни пријатели таа секогаш е од помош. Таа е целосно верна кон малиот број пријатели, знае да ги ислуша, и со два, три збора веднаш да укаже на решението на проблемите. Но кога ќе биде еднаш повредена, таа никогаш не заборава и ќе се најде еден момент во иднината кога повеќекратно ќе се одмазди. Важи за најопасен непријател, која како и животното Скорпија, брзо и молскавично го вбризгува отровот во изненадената жртва. Во љубовта Скорпиите се нежни, верни и посесивни. И покрај тоа што имаат силни страсти, сакаат мирна и долга љубовна врска. Најголеми мани им се љубомората и сомнежот. Партнерот кој ќе го одбере Скорпијата мора да и биде целосно посветен.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Kosta on Вто Мар 04 2008, 16:37

Доста точно, само малце на крајот во љубовта не утнале, мене барем Very Happy

Фала г-дине Jimmy :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Моника on Сре Мар 05 2008, 02:58

Jimmy напиша:Макс твојата желба моја заповед еве ти Very Happy Very Happy

РАК


Мек карактер за кого е најважен неговиот дом. Поседува чувство за интима, склон е кон попустливост а особено ако нечии маки со тоа би биле ублажени но често под тоа се крие голема амбиција па така тие знаат на својсвен нежен начин да бидат упорни и тврдоглави. Имаат дарба за уметност. Тој во својот дом се чувствува како во рајот, осетлив е и чувствителен и често запаѓа во фаза на лутање односно пиење и патење.Најсреќни се кога се дома, нивни одлики се душевност и длабочина, ранливи се и емотивни. Нивна карактеристика е и проникливоста и со тоа имаат чувство за другите луѓе и општата маса, поради што се често попопуларни и поомилени од другите. Овој знак го карактеризира и фантастична меморија и енергија како и способноста да живее во минатото.

следечи............

и јас сум си ракче и се ми е погодено посебно овоа у болд што е :bravo1:
avatar
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Александар on Сре Мар 05 2008, 03:45

супер работичка, од кој датум се овие особини за хороскопските знаци, пошто имам видено дека има големо влијание тоа на кој датум е родена личноста, затоа на некои не им е се погодено и слично,.?
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 21:32

толку беше бе цел форум се погодивме Рак, Лав, Јарец и Скорпија Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Kosta on Сре Мар 05 2008, 21:56

Jimmy напиша:толку беше бе цел форум се погодивме Рак, Лав, Јарец и Скорпија Very Happy

:bravo1: :bravo1: За трудот Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by fiko-mk on Сре Мар 05 2008, 22:11

Секоја чест Very Happy :thumbup1:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 22:12

ваљда не се само толку знаци на форум :cao:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by borisd on Сре Мар 05 2008, 23:03

I Strelci ima 2ca sea za sea
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by SuNsHiNe on Нед Мар 09 2008, 02:43

Jimmy напиша:

СТРЕЛЕЦ


Идеалистички карактер најчесто исполнет со племенити идеи и визии. Ги карактеризира спонтаноста. Тие се толерантни и склони кон остварување на своите цели и планови (често тоа е комфортен живот). Сакаат далечни земји и да патуваат во странство. Нивниот идеализам знае да ги доведе во конфликт со околината доколку таа е од малограѓански карактер или ако се во друштво на луѓе со ниски, ситничарски и егоистични идеи. За нив ништо нема граници. Светот го гледаат преку розови очила и тешко ги конкретизираат нештата и се разочаруваат кога ќе видат каква е реалноста, но лесно преминуваат преку тоа.Имаат широк поглед на светот околу себе и имаат смисла за морал и етика. Стрелците со лош карактер пак знаат да се претвораат во нешто што не се Инаку се фер, сакаат спорт, природа и слобода!

следечииииии....................

п.с пишете коментари што се совпаѓа што не


Pa se se sovpaga... alal da ti e Jimmy Smile
Samo ona pogore omilen sladoled od kafe za mene ic ne e tocno- najneomilen mi e Smile
avatar
SuNsHiNe
Студент
Студент

Female
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by borisd on Нед Мар 09 2008, 02:46

evej go tretiot
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by SuNsHiNe on Нед Мар 09 2008, 02:49

da da eve go tretiot... Smile
avatar
SuNsHiNe
Студент
Студент

Female
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Soldier of fortune on Нед Мар 09 2008, 02:57

Абе Педе* за мене немат а?? Ајде одма да си напишал за терезиија и да ми кажи со кој знаци одговарам.
п.с. Ова не е молба - ова е наредба!!! lol! lol! lol! lol! lol!
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Jimmy on Нед Мар 09 2008, 17:52

ТЕРЕЗИЈА/ВАГА

Терезијата спаѓа во групата воздушни знаци. Седмиот знак по ред во хороскопот, има кардинални особини и постојано сака да биде во контакт со другите луѓе. Типичните Терезии се шармантни, духовити, друштвени, мразаат насилство.Истовремено пријателски се настроени и знаат многу убаво да се изразуваат. Нивниот владетел, Венера, им дарувала убавина или привлечност со која магнетски влијаат на другите луѓе. Но, тие имаат и свои мани. Често покажуваат особини на неодлучност и насигурност кога е во прашање донесувањето важни одлуки. Немаат цврсти ставови во животот и често се обидувааат да го изберат најлесниот пат до успехот, обилно користејќи го својот шарм и пријателите. Терезиите, како што покажува и нивниот графички симбол, постојано размислуваат за најсовршените решенија. Секогаш се на страната на правдата, објективни се и ги земаат предвид сите мислења. Омилени се меѓу пријателите и друштвото поради нивната забавна и склона кон хумор природа. Самите, обожуваат да се најдат на места каде што ќе се дружат со луѓето, иако вообичаено сакаат да се дружат со пософистицирани личности (личности од повисоката класа). За таквите средби, една типична Терезија, ќе купи облека според најновиот моден терк и на тој начин ќе може лесно да биде забележана. Општо гледано, земајќи предвид дека изгледот за Терезијата е многу важен, можеби со право некои ги нарекуваат и снобови на хороскопот! Но, многу е лесно така да се оквалификуваат Терезиите а без притоа да ги споменеме и особините кои со право ги одделуваат од другите знаци и ги поставуваат на посебно место во зодијакот. Тоа е нивната моќ да всадат чувство на мир и хармонија во гневните и агресивно настроените луѓе. Истовремено, укажуваат дека сите сме еднакви пред Законот и според тоа сите имаме еднакви права. Оваа нивна карактеристика е многу ценета од другите, па Терезијата е еден од најомилените знаци во целиот хороскоп. Во животот ги води помослата да имаат покрај себе привлечен партнер, убаво наместен дом и весели приајтели. Ретко знаат да бидат груби и насилни, проблемите сакаат да ги решаваат по пат на дијалог.Има смисла за естетика и сам најчесто изгледа убаво и елегантно. Поради тоа е привлечен на другите и за него љубовта и партнерството е најважно. Не сака и не може да биде сам, напротив во љубовта се дели со саканата личност и со тоа одржува рамнотежа која му е особено важна. Одличен е дипломат, но доколку ја нема својата “друга половина“, длабоко пати затоа што е и емотивен. Безрезервно учествува во љубовта и на тој начин се надополнува самиот себе.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хороскоп, хороскопските знаци и нивните особини

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот