Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дали сте злопамтило? одмазда!

Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Фед 29 2008, 14:35

Дали сте таква личност, што ако некој ви направи нешто лошо по секоја цена сакате да му вратите, да му се одмаздите некако, или едноставно си се тргате настрана и не се замарате за тоа што ви го направил, значи оставате на времето и на она...дека кога тогаш ќе му се врати!?
Добра сум, не сакам да правам лошо некому, но ако некој мене ми направи нешто лошо, автоматски станува мој непријател и ќе му вратам! Сум имала случаеви по долго време да се одмаздам, тамам кога ќе подзаборави и оп..
Smile Како реагирате вие во вакви случаи? Што мислите за овие два карактери....подобро е да се тргнете, со надеж дека повеќе нема ништо да ви направи, или ќе покажете заби и ќе му вратите за стореното?! Кога некој ќе ве повреди, дали тој човек после тоа можете да го гледате со исти очи како пред тоа?
повелете.. :cao:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Jimmy on Пет Фед 29 2008, 15:07

никогаш не сум бил злопамтило, и не сум враќал на лошо.ако е прелошо тоа што ми го направиле онда е опасно тогаш не размислувам и не одговорам за последиците.инаку има една изрека: Ако некој ти направил лошо, врати му со добро и тебе ќе ти биде уште подобро. :cao:
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Kosta on Пет Фед 29 2008, 16:40

Абе сега прво зависи какво лошо би ми направил, од лошо до лошо има Smile.
Ако нешто е што ептем ќе ме изнервира и погоди, а јас сум доста чувствителен, враќам на помудар начин, со поука кон него да не го прави никогаш такво нешто на некој друг, и да се осети како е тој да би бил на такво место во тој момент. Ако е нешто помало се обидувам да заборавам, и да го игнорирам нештото. :cao:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пет Фед 29 2008, 18:27

Bljak Evil or Very Mad
So mrzam e zlopamtila
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by MaX on Пет Фед 29 2008, 21:35

Јас сум злопамтило.Осветата е слатка.Да се осети и
другата личност како што сте се осетеле и вие е толку убо на душа.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Just*a*Girl on Пет Фед 29 2008, 22:43

кога планираш одмазда за некого,со тоа му даваш за право на таа личност да продолжи да те навредува ..
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Саб Мар 01 2008, 01:50

Кога му враќаш на некој се спушташ на негово ниво Wink
Така да не вреди од мое лично искуство да се направи таква работа
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by The*Goddess on Саб Мар 01 2008, 05:09

Па јас најчесто знам дека на некого треба да му сум лута ама секогаш заборавам за што.А за одмазда зависи најчесто не се одмаздувам.Доволна одмазда е што нема да се замарам со него...исто како да не постои.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by borisd on Саб Мар 01 2008, 22:22

Не сум злопамтило! Никогаш не сум ни бил, а нема ни да бидам. Ако ми направи некој лошо тогаш јас вракјам со добро, како тие поговорките што се погоре или една беше Very Happy Ако некој ми нанесе зло, тогаш времето ке му врати, а не јас (иииииииии како го кажав ова еј... ме биват а?) лол
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Александар on Нед Мар 02 2008, 00:37

не :zokt: , одмазда :gunman:
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Soldier of fortune on Нед Мар 02 2008, 00:48

Не сум злопматило - усте помалку одмзадувач!
Постои една умна мисла која вика: Кога ке тргнеш да се одмаздуваш ископја два гроба! Wink
Soldier of fortune
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by jovanco on Пон Мар 03 2008, 00:26

Луѓето кои ти направиле некое зло не вреди да ги споменуваш а уште помалку да го направиш она што тие го направиле.Ако и ти тоа го направиш тогаш стануваш како нив затоа немој да бидете злопамтила Very Happy
jovanco
jovanco
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 10
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-03-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Мар 03 2008, 01:28

види те од злопамтил до одмазда има мн разлика
искрено по природа сум Revenger али мислам
тоа ми е во крвта не можам да го сменам затоа што на никој не сакам
да му настетам и правам се да се чувствува супер и му помагам за се али извини ми стапна на жичката и ме зезна односно ми рече фала на таков начин очекувај ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by hello on Вто Јун 17 2008, 12:36

da na nekoj cuden nacin, i ne obicno

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by SteelTemplar on Пет Јун 20 2008, 03:06

Ако некој ми згрешит 30 пати појќе враќам... (една од карактеристиките на скорпијата)

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by hello on Пет Јун 20 2008, 13:25

da ali zavisit i tvojot podznak ako gledame od strana na zodijakot

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by ClowN on Нед Окт 18 2009, 14:35

Па не се одмаздувам нешто особено, да не речам воопшто. Да, давам до знаење дека сум навредена, преземам одредени мерки но со цел да се заштитам себеси. За мрчење, мрчало сум - да Very Happy aма таква сум
ClowN
ClowN
Почетник
Почетник

Female
Scorpio

Расположение : Дали сте злопамтило? одмазда! Angelic
Треснал Глупости : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Dreams
Ден на регистрирање : 2009-10-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте злопамтило? одмазда! Empty Re: Дали сте злопамтило? одмазда!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот