Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Телепатија...Верувате ли?

Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Телепатија...Верувате ли?

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Фед 25 2008, 18:45

Дали верувате во телепатија?
Умешност за „читање“ на мислите.........
Дали некогаш сте помислиле на некого без посебна причина и во тој момент личноста на која сте помислиле ве побара на телефон, дали некогаш сте се почуствувале како некој ве посматра, и кога ке се свртите стварно постои таква личност која ве посматра?
Некои статистики потврдуваат дека голем број од населението кај нас и на запад го имале тоа искуство, ако тоа е повеке од коинциденција или илузија, се смета дека умот е поразвиен од мозокот. Постојат бројни докази за постоењето на телепатијата. Животните ја имаат таа способност вродено, можат да осетат непријател и да реагираат брзо. Телепатијата исто така има длабоки биолошки корени, делувајки како комуникација на дистанца и чуствување на блискост помеѓу домашното милениче и газдата.
Најчест случај на телепатија во денешно време се јавува како телепатија за телефонски повици. Околу 80% од населението кај нас и на запад тврдат дека имале такво искуство, такашто помислиле на некој без посебна причина и таа личност ги побарала, или знаеле кој е на телефон уште за време на ѕвонењето.На телефонската телепатија исто така имаат ефект и емоциите. Голем дел од научниците сметаат дека тоа е илузија поради немањето научни објаснувања за парапсихолошките способности и за подсвеста. Постоењето на свеста и подсвеста е сеуште необјаснето. Менталната активност се смета како дел од активностите на мозокот и како таква е претпоставка сеуште не докажан факт. Само менталните проучувања можат да го докажат постоењето на телепатијата то тоа сепак ке остане илузија за научниот свет.
Дали ви се случило нешто слично...? Мене на пример повеќе пати ми се случува телефонска телепатија, ќе помислам на некој што не сум го чува долго време, и оп...ќе ми се јави... или и да видам некој.... имам слушано дека има посебни курсеви за вежбање како да се користи телепатијата....трениг на мозокот... и треба многу вежбање!
После ќе донапишам уште нешто...од каде потекнува зборот итн...
Телепатија...Верувате ли? Citanje_misli
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Фед 25 2008, 21:33

интересно искрено верувам тргнувајќи од фактот дека многу организми т.е. животни го имаат како вроден механизам за преживување,иначе многу пати ми се дешава тоа дури и на некој да му ја кажам реченицата уште пред да ја изговори и знам дека не е само случајно.
али малце за историјата,морам да напоменам дека постоела одамна па во одредени книги е запишана и како шесто сетило или пак како третото око на просветлението(во будизмот) а ако се подзамислиме малце ќе видиме дека ја среќаваме во секоја сфера од нашиов живот
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by borisd on Пон Фед 25 2008, 21:58

Мене многу пати ми се имаат случено вакви работи. И сеа ке прочитам неколку книги за медитација за да научам како се медитира и такви работи, зашо едноставно морам. Ми се има случено да немам кредит за звонење (а со тие што сум многу близок можам да комуницирам со телепатија), и да помислам на нив и со концентрирање некако да искомуницирам, не знам како, на некој мој начин и тие да ми звонат после 5-10 минути. Можда ке ви е чудно ова ама, вистина е...
И малце ке заминам офф топик. Ако некој може да ми даде совет за следново, не сакав да го кажувам ова на секој некој, само неколку луге знаат (само 5), дека можам да осетам некој работи предвремено, да знам однапред што ке се случи, понекогаш кажувам, понекогаш не, ама почесто е не!.
А за Телепатија, верувам, зашо горе ви е објаснато зошто...
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by Jimmy on Пон Фед 25 2008, 23:02

зборот Телепатија потекнува од грчките зборови: "tele" далечно и "patheia" чувство. Телепатијата се заснова на екстра сензорна перцепција или абнормално сваќање. Телепатијата често се поврзува со некои абнормални феномени како предвидување, гледање и психокинеза.

Има два вида на телепатија:

1.Скриена Телепатија е телепатија при која се гледаат нештата пред да бидат пратени од другата страна.
2.Предвидувачка Телепатија е кога личноста знае за состојбата на умот на друга личност за блиска и далечна иднина.
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by The*Goddess on Вто Фед 26 2008, 02:00

Верувам.Но мислам дека за тоа е потребно многу концентрација и многу вежбање .Едно време сакав да се занимавам со такви работи но прекинав..Тоа е тесно поврзано и со медитацијата.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by bonte on Вто Фед 26 2008, 04:54

Ne vervam!
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by MaX on Вто Фед 26 2008, 21:37

Вервам
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by hello on Вто Јун 17 2008, 12:34

nemora da veruvate ama sekoj covek ima kapacitet za telepatija, obicno telepatijata se gubi do 5tata godina a vo 7ta veke ja nema se razbira osven ako....
(but , se skoncentrirav , da mi se javit a ne se javi zs kredit=0 Smile)
spored mene edinstvenata rabota sto ostanala posle 5tata godina e pasivna telepatija, zaso, pa od strav(abe so v ili so f se pisese ova) ili golem psihicki napor ili nekogas ste peele pesna ili kazuvale nesto vo sebe >a potoa gledate kako nekoj do vas go pravi toa reagira na bizaren nacin i slicno hehe nice

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by Kosta on Вто Јун 17 2008, 14:29

(but , se skoncentrirav , da mi se javit a ne se javi zs kredit=0 Smile)

:ljolj: :ljolj: Луддддд Very Happy:D:D:D

ili nekogas ste peele pesna ili kazuvale nesto vo sebe >a potoa gledate kako nekoj do vas go pravi toa reagira na bizaren nacin i slicno hehe nice

Доста интересантно е ова ама не ми се верува да има врска со телепатија Wink

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by hello on Сре Јун 18 2008, 16:14

nemora da veruvas vo nesto za da e vistina?

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by ...always on my own... on Нед Јан 04 2009, 01:26

Sekako deka postoi... posebno za onie so redovno meditiraat, ne pretstavuva nikakov problem... mislam,ako covek upotrebuva samo uste 5% od umot ke mozeme slobono site da si gi citame mislite... ama od UMOT, ne MOZOKOT, kako so procitav nekade Wink

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение : Телепатија...Верувате ли? Relaxed
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by Александар on Нед Јан 04 2009, 16:21

прво коки си знајш, хехе, остало многу добра книга "За кого бијат камбаните" Ернест Хемингway Smile, на некој начин сите сме поврзани, има премногу работи за кои може да се истражува но за мозокот е тоа ти е нешто што човекот никогаш нема да го објасни
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Телепатија...Верувате ли? In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by Nutela on Пет Aвг 20 2010, 01:00

Секој верува во она што му се случило и го доживеал лично, па така и за телепатијата, можат да веруваат во неа само оние кои што доживеале такво нешто. Телепатијата е дел од психологијата и таа тема не секој може да ја раздлаби и сфати. Јас верувам во телепатија затоа што имам другарка со која многу често кажуваме исти мисли во исто време, помислуваме на исти работи во исто време, дури ни се има случено и ист сон да сонуваме.. можеби за некој звучи чудно и не реално, но ок, ако некој не верува, разбирам и зошто е тоа така. Мислам дека со телепатијата ретко кој може да комуницира, тоа се исклучоци, но сепак постојат. Правени се доста експерименти на еднојајчани близнаци и завршувале со позитивен резултат. Така што мислам дека телепатијата доколку добро се проучи, секој ќе може да разбере како и зошто настанува.

Nutela
Почетник
Почетник

Female
Cancer

Треснал Глупости : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2010-08-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Телепатија...Верувате ли? Empty Re: Телепатија...Верувате ли?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот