Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Филозофски изреки

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Александар on Пон Мар 03 2008, 16:12

Jimmy напиша:Господ нека ме чува од пријателите, зошто од непријателите можам сам
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by borisd on Пон Мар 03 2008, 19:15

Држава со многу закони е држава со многу проблеми.
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by borisd on Вто Мар 04 2008, 20:13

Замисли колку е глупав еден просечен човек и потоа помисли на ова: половина луѓе наоколу се поглупави од него! - Џорџ Карлин
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Ema on Чет Мар 06 2008, 03:21

Се што ке замислиш можеш да оствариш, само треба да се избориш...
П.С. Сте ми ја погодиле темава :bravo1:
Ema
Ema
Почетник
Почетник

Female
Virgo

Треснал Глупости : 4
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2008-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Моника on Чет Мар 06 2008, 03:48

Паметниот човек забележува СЕ, а глупавиот на СЕ има забелешка.

За секоја работа што си ја пропуштил си добил нешто, и за секоја работа која си ја добил нешто си пропуштил - Кант
Моника
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by krom on Пет Мар 07 2008, 00:14

Remember the golden rule:"Whoever has the gold, makes the rules!"
krom
krom
Почетник
Почетник

Male
Leo

Треснал Глупости : 3
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Nis, Srbija
Ден на регистрирање : 2008-03-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Александар on Пет Мар 07 2008, 00:34

или или.., Историјата ја пишуваат само победниците, без разлика дали е вистина или не.
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Ema on Пет Мар 07 2008, 03:03

Оној што ве заведува е веќе заведен од вас..
Ema
Ema
Почетник
Почетник

Female
Virgo

Треснал Глупости : 4
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2008-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Soldier of fortune on Пет Мар 07 2008, 03:13

„Се родив кога сакаа други, ќе умрам кога нема да сакам ама затоа ќе живеам како што сакам “
Soldier of fortune
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Чет Мар 13 2008, 20:23

Постојат луѓе кои остануваат со празни раце и тогаш кога ќе се фатат за главата.
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by jelena on Чет Мар 27 2008, 18:34

Сакај зошто храбрите сакаат а, кукавиците чекаат да бидат сакани!

_________________
Филозофски изреки - Page 2 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by MaX on Чет Апр 10 2008, 04:43

This is your life and it's ending one minute at a time.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by jelena on Саб Јун 21 2008, 21:25

Кој изгубил пари, изгубил многу;
Кој изгубил пријател, изгубил многу повеќе;
А оној кој изгубил вера и надеж, изгубил сè.

_________________
Филозофски изреки - Page 2 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by jelena on Саб Јун 21 2008, 21:26

Учи се на грешките на другите луѓе.
Бидејќи не живееш доволно долго за да стигнеш да ги направиш сите.

_________________
Филозофски изреки - Page 2 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by jelena on Саб Јун 21 2008, 21:30

Во својот живот човекот сретнува многу луѓе.
Но само правите пријатели оставаат трага во неговото срце.

_________________
Филозофски изреки - Page 2 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by SteelTemplar on Пон Јун 23 2008, 23:11

Ко че ти се десит нешо лошо, пиеш за да заборајш на то. Кога че ти се десит нешо добро, пиеш за да прославиш. Но ако не се дешават нишо, пиеш за да се дешават нешто.... Чарлс Буковски \m/

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Buttbeard on Саб Јун 28 2008, 16:32

See, there are three kinds of people: dicks, pussies and assholes. Pussies think everyone can get along and dicks just want to fuck all the time without thinkin' it through. But then you got your assholes, Chuck. And all the assholes want is to shit all over everything. So pussies may get mad at dicks once in a while because... pussies get fucked by dicks. But dicks also fuck assholes, Chuck! And if they didn't fuck the assholes, you know what you'd get?? You'd get your dick and your pussy all covered in shit!!!
--Пијаницата од Team America
Buttbeard
Buttbeard
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 1
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Избишта
Ден на регистрирање : 2007-06-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by _EAX on Саб Јун 28 2008, 17:02

mojata najomilena: "ne jebe lep nego uporan" :laugh:

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by MaX on Нед Jул 06 2008, 19:49

Жените чекет принц на бел коњ,а кога че им дојт тој принц на бел коњ
стално го одбирет коњот.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by ...always on my own... on Нед Јан 04 2009, 01:16

*Tajnata na uspehot se sostoi vo slednive 6 zborovi: NIKOGAS, NIKOGAS, NIKOGAS NE SE OTKAZUVAJ !!!! P.Koeljo

*Nikogas ne plukaj sproti vetrot- Nice

*Mojata religija e da ziveam i da umram bez kaenje

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 Relaxed
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Александар on Нед Јан 04 2009, 16:09

Heaven never helps the men who will not act. <<<<цитат ок? yes
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Филозофски изреки - Page 2 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки - Page 2 Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот