Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Филозофски изреки

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Филозофски изреки Empty Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Пон Фед 25 2008, 13:51

-Изгубено е само она од што сме се одрекле-Stendal
-Чистотата е половина здравје-aristotel
-Луѓето секогаш за себе бараат вистинска личност, наместо да се потрудат самите да станат вистинска личност - G. Steinem
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Фед 25 2008, 21:42

верувај им на сите но не верувај му на ѓаволот кој се крие зад нив
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Kosta on Пон Фед 25 2008, 21:43

Говорот е слика на душата

Премногу е доцна утрешното живеење: живеј денес!

Љубовта победува се

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Филозофски изреки Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Фед 25 2008, 23:37

“My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment.”

“I am a deeply religious nonbeliever.… This is a somewhat new kind of religion.”
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Jimmy on Вто Фед 26 2008, 00:14

За ништо не вреди да се нервираш! Ако имаш проблем и можеш да го решиш не нервирај се туку реши го! А ако пак имаш проблем и не можеш да го решиш, воопшто не вреди да се нервираш бидејќи и онака не можеш да го решиш!
:yes: :yes: :yes: :yes:
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Вто Фед 26 2008, 00:34

Jimmy напиша:За ништо не вреди да се нервираш! Ако имаш проблем и можеш да го решиш не нервирај се туку реши го! А ако пак имаш проблем и не можеш да го решиш, воопшто не вреди да се нервираш бидејќи и онака не можеш да го решиш!
:yes: :yes: :yes: :yes:

:good: :good:

-Најопасни се оние за кои човек и не помислува дека би требало да се брани од нив...
-Да не се каеш за ништо тоа е почеток на секоја мудрост...
-Простувајќи ,човекот се издигнува над оние што го навредуваат...
-Кога човекот го нема тоа што го сака,треба да го сака тоа што го има...
-Разделбата претставува почеток на раѓањето на спомените...
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by The*Goddess on Вто Фед 26 2008, 01:46

Јас знам дека ништо не знам.
Владеј со своите чувства зошто тие ако не слушаат заповедаат.(моја омилена)
Кога сакаш нешто вистински и целата вселена ти помага да го добиеш тоа.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by The*Goddess on Вто Фед 26 2008, 01:48

Колку утре и да е најдобро не може да го замени вчера.
Животот е она што го правиме од него.
Често се случува да се добива со губење и да се губи со добивање.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by MaX on Вто Фед 26 2008, 21:53

Life is what we make it,so don't sit down and dream your life.LIVE YOUR DREAM.

Jhonny Deep
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Филозофски изреки Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by bonte on Сре Фед 27 2008, 21:31

Не е филозофска ама.....

Laws are made to be broken.
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Филозофски изреки Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Фед 29 2008, 02:21

-Не го одобрувам тоа што го кажуваш, но до смрт ќе се борам за твоето право тоа да го кажеш. - Волтер
-Здравиот човек има илјада желби, болниот само една!
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Филозофски изреки Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Саб Мар 01 2008, 02:30

Be realistic, demand the impossible...
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Jimmy on Саб Мар 01 2008, 03:08

I am just like a butterfly…Easy to be seen…But hard to be caught
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Jimmy on Саб Мар 01 2008, 20:25

Не ми е криво што ги крадеа моите идеи.Криво ми е што немаа свои!! - Никола Тесла
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Kosta on Саб Мар 01 2008, 20:36

Jimmy напиша:Не ми е криво што ги крадеа моите идеи.Криво ми е што немаа свои!! - Никола Тесла

:good: :thumbup1: :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Филозофски изреки Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Soldier of fortune on Саб Мар 01 2008, 21:20

„Она што нема да ме убие ме прави посилен“ - Ниче
„Она што ќе се случи еднаш може да не се повтори никогаш ама она што ќе се случи два пати - сигурно ќе се случи уште еднаш“ - Паоло Коељо
Soldier of fortune
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Александар on Нед Мар 02 2008, 00:54

Единствената разлика помеѓу сексот и љубовта е тоа што сексот ја намалува напнатоста додека љубовта ја предизвикува. - Woody Allen.

Кога некој ви зборува за работата, дали е можно или ???
Јас го сакам Мики Маус повеќе од било која жена што ја познавав. - Walt Disney

Ево нешто од школо,
Само глупавите ги препознаваат глупавите. (следи) Ахх види го ти него што напишал на клупата глупав еден.
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Филозофски изреки In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Нед Мар 02 2008, 02:46

The best things in life are unseen, thats why we close our eyes when we kiss, cry, and dream!
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by borisd on Нед Мар 02 2008, 04:44

Прави што ти е волја и тоа нека биде цел Закон - Алистер Кроули
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Филозофски изреки Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Мар 02 2008, 15:59

Не ми е криво што ме лажиш, криво ми е што мислиш дека ти верувам! :laugh:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Филозофски изреки Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Kosta on Нед Мар 02 2008, 21:15

Многумина (знаат) многу, а никој не знае се

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Филозофски изреки Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Just*a*Girl on Нед Мар 02 2008, 21:18

Среќата е како пазарот.Ако можеш малку да причекаш,цената и паѓа!
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Мар 02 2008, 21:37

Човек не може да открие нов океан,ако нема храброст од вид да го загуби брегот.-Андре Жид
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Филозофски изреки Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Мар 03 2008, 01:33

do not follow the evil law!Do not live on in thoughtlessness!Do not follow false doctrine! Be not a friend of the world!
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by The*Goddess on Пон Мар 03 2008, 02:50

И секогаш ке се обидам да го зачувам и тоа малку што го имам бидејќи сум премногу мала да го прегрнам светот.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Филозофски изреки Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Филозофски изреки Empty Re: Филозофски изреки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот