Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дејвид Коперфилд

Go down

Дејвид Коперфилд

Пишување by Jimmy on Чет Фед 21 2008, 02:39

Верувам дека оваа тема е баш создадена за овој човек . Покрај многуте потфати што ги направил, за мене најинтересни се потфатот кога пред публика и камери во живо исчезна Боинг 747 од писта, и потфатот кога пред повеќе од 50 милиони публика низ светот ја помрдна и направи да исчезне Статуата на Слободата во Њу Јорк Сити. Едно истражување што го направив низ нетов, прочитав многу извори тврдат со сигурност дека Дејвид Коперфилд поседува направа која е пронајдена на откопини кај Маите, која ја пронашол еден археолог и ја продал на Дејвид и служи за стопирање на времето.
Како вие го објаснувате ова, што мислите?
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by MaX on Чет Фед 21 2008, 03:12

направа која е пронајдена на откопини кај Маите????
Уште за вакво нешто нема чуено.
Ќе ти е проблем повеќе информации да ми кажиш за направава?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by 1MM0rtalis on Чет Фед 21 2008, 17:32

да и мене ме интересира
искрено зошто да не,а ај те молам дај плус информации за ова баш интересно
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Jimmy on Саб Фед 23 2008, 01:23

за направата што ја има за стопирање на времето ќе побарам уште малку да видам што ќе најдам ама секако информации поткрепени со факти, а сега еве го клипчето кај што направи да исчезне статуата на слободата

avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Саб Фед 23 2008, 03:01

Типов е звер дефинитивно Smile Сум гледал слично вакво со мост кога ќе премести :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by LiVe on Пет Фед 29 2008, 02:50

Коперфилд под истрага
При претресот на магацинот на најпознатиот илузионист на светот Дејвид Коперфилд, агентите на ФБИ и пронашле два милиони долари во кеш. Дванаесет агенти влегле во магацинот на Коперфилд, кој се наоѓа во индустрискиот дел од Лас Вегас, и заплениле голем број реквизити што Коперфилд ги користи во своите претстави, како електричен стол, колекција спортски автомобили, 80.000 книги, а во во сефот имало доброспакувани и прикриени два милиони долари.
Покрај овие реквизити бил запленет и еден персонален компјутер, за кои се агентите сметаат дека е полн со порнографски видеоматеријали.
hmm

LiVe
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 4
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Miami
Ден на регистрирање : 2007-07-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Сре Апр 09 2008, 02:47

Еве нешто интересно :laugh: :laugh:Јеки tnx :Smile :amor:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Сре Апр 09 2008, 02:55

И уште нештоПоследната промена е направена од Kosta на Вто Апр 15 2008, 20:01. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Vase on Сре Апр 09 2008, 11:43

Да да и јас ги гледав.Отсекогаш сум бил скептик кога станува збор за вакви работи и во последно време се почесто се потврдува тоа. Незнам дали уште некој верува во вакви глупости

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by ...always on my own... on Пон Јан 05 2009, 18:19

se obidov da najdam nesto za taa naprava na maite....ama nisto Sad pa ako najde nekoj neka pise.... interesno...

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение :
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот