Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дали се враќате на старите врски ?

Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Фед 19 2008, 02:18

Баш ме интересира мислењето на оваа тема од страна на женскиот пол!
Дали ви се случило да се вратите на старите дечковци/девојки и зошто би/сте го направиле тоа?
Мое искуство е дека некогаш вреди да се вратиш на некоја која ти значела.
Вие?
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 20:09

Интересна тема....сум се навратила на бивш да! Сме оделе пократко....па раскинато имаме...но ете, судбината пак не спои (тука има нешто) и сме биле повторно заедно во врска од 2 години...
Зошто?? Ни самите не знаеме...испадна спонтано....сигурно ако се навратиш на бивши значи сепак треба да сте заедно ако нема љубов има некоја друга поврзаност и не гледам ништо лошо ако се обнови стара врска!
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by Butterfly on Вто Фед 19 2008, 21:37

Сум се враќала на стара љубов ама тоа е промислено милион пати пред да се вратам на истата личност. Би се вратила само ако знам дека љубовта е взаемна.
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by 1MM0rtalis on Вто Фед 19 2008, 21:39

хм искрено јас би дал шанса пред да раскинам ама обично не проштевам и не се навраќам на врска
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by borisd on Вто Фед 19 2008, 21:41

Ne ne ne ne ne ne ne ne i ne!
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 21:52

borisd напиша:Ne ne ne ne ne ne ne ne i ne!

зошто да не?? Можеби сте раскинале од некои недоразбирања, можеби ете ви здосадило и на крај поминало време и пак сакате да се зближите, како што рече батерфлај ако љубовта е взаемна...зошто да не?
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by borisd on Вто Фед 19 2008, 21:55

Zosto posle ne e isto, mnogu e vestacko nekako. I ete zatoa.
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 22:01

мене баш тогаш ми беше поубаво од првиот пат...епа ок зависи кај кого како

едит...не љути се одма Smile


Последната промена е направена од ~The Vampire~ на Вто Фед 19 2008, 22:05. Мислењето е променето 1 пати
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by Kosta on Вто Фед 19 2008, 23:53

Абе врска од кога ќе се растури тешко после пак да се спои, како што кажа и borisd, се понатаму е вештачки и само се чека кога пак ќе заврши.

Тоа ти е како да читаш книга по втор пат, и крајот од напред го знаеш :laugh:

WOW колку добра реченица кажав :laugh:


Последната промена е направена од Kosta на Вто Фед 19 2008, 23:53. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by borisd on Сре Фед 20 2008, 21:04

Kosta напиша:Абе врска од кога ќе се растури тешко после пак да се спои, како што кажа и borisd, се понатаму е вештачки и само се чека кога пак ќе заврши.

Тоа ти е како да читаш книга по втор пат, и крајот од напред го знаеш :laugh:

WOW колку добра реченица кажав :laugh:

Koки за претседател! Very Happy:D:D
@~The Vampirе~ - Не се љутам Very Happy кој рече дека се љутам Very Happy
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by Kosta on Сре Фед 20 2008, 22:12

HalfGrown_IDIOT напиша:Kokica jas ne se soglasuvam so tebe.
Toa ti e od prilika kako da citas drug "tom" od edna kniga,prodolzenie,na koe vervi ne mu go znjas krajot :thumbup1:

Абе жена како жена секогаш е иста :laugh: Razz

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Сре Фед 20 2008, 22:14

dobro do negde i taka e :ljolj:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by The*Goddess on Пет Фед 22 2008, 15:31

Јас не се навраќам..Едноставно поминало.И тоа го оставам само како убав дел од минатото.Без разлика коко завршила.
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by kate on Вто Сеп 23 2008, 03:22

Досега не се имам вратено на старата врска,а и не би сакала да се вратам, зш некој ако еднаш ме повреди,тоа ќе го направи пак и пак и пак...така да не е еден и единствен,ќе си најдам друг Very Happy
Јас ко ќе плукнам не лижам Smile
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by GirlBT on Вто Сеп 23 2008, 16:02

кога веќе дошло до прекинување на врската мора да имало причина и нешто не одело како што треба...па не гледам причина зошто после тоа пак да се навраќаме назад и да се правиме дека се е ок...ако се скрши вазната може да се залепи но нема да биде како на почетокот остануваат траги...така е и со таквите врски
GirlBT
GirlBT
Студент
Студент

Female
Taurus

Треснал Глупости : 41
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : earth
Ден на регистрирање : 2008-09-09

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by Martinshe on Вто Ное 25 2008, 03:10

Секој има право на свое мислење. Вазна кога ке се скрши, откога ке ја залепиш не е повеќе иста, ама не во некои случаи излегува ремек дело. Како што рече ~The Vampire~ вториот пат и било поубаво отколку првиот.
Мислам дека понекогаш треба да се вратиш, се разбира доколку сте се разделиле поради некое недоразбирање, и нарамно доколку љубовта уште е присутна.
Martinshe
Martinshe
Почетник
Почетник

Male
Cancer

Расположение : Дали се враќате на старите врски ? Innocent
Треснал Глупости : 4
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Kumanovo
Ден на регистрирање : 2008-11-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали се враќате на старите врски ? Empty Re: Дали се враќате на старите врски ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот