Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сакам пирс!?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Сакам пирс!?

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Фед 18 2008, 23:58

Колку ги сакате пирсевите? Дали имате или сте размислиле некогаш да ставите? Ако да, каде? Споделте некои ваши искуства....
Јас имам на веѓа и ептен ми е кул, а сакам да ставам и на јазик...и дефинитивно тука е финиш
!

За пирсот... После 2 часа пирсот ке се засуши од маста и со антибиотски сапун исчистете го најпрвин местото.Убаво намачкајте го со Betadine 10% раствор за дезинфекција. Потоа со Gentamicin го мачкате на секои 3- часа дневно 20 дена, Задолжителна е хигиената како и претпазливоста околу местото во спротивно е можно да се удрите или закачите па да се појават гнојови. Не смеете да го вадите пирсот за време на заздравувањето(додека да не се оцели дупчето) и секако да не се бањате во нечиста вода. Исто како и кај тетоважите не е препорачлив летниот период бидејки се можни повеќе алергии и инфекции.
За пирсовите во устата се користи исклучиво Betadine но со раствор за уста и грло во период од 20 дена.За побрзо зараснување , чистете го (плакнете го) пирсот секои 2 до 3 часа дневно и посебно внимавејте на хигиената на забите ,при што во спротивно можни се сериозни заболувања.
и најважно најпогоден период за пирсинг е после 16 год бидејќи дотогаш телото сеуште расте!
Друго битно е при првото пирсање накитот да е титаниум за да не дојде до инфекции,или алергии!!

Ако имате прашања...питајте...
Cool
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Jimmy on Вто Фед 19 2008, 00:27

јас ставам готово на веѓа од коа планирам леле Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Goran - Gogo on Вто Фед 19 2008, 01:38

Абе море каква веѓа не те личи на годините, а нели преседник си па не ја бива преседник со веѓа. Нема озбилност :ljolj:
avatar
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение :
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by MaX on Вто Фед 19 2008, 02:30

Јас ставив пирс под бузата(усната) и го носев 6 месеци некаде.
Имав доста мака искрено многу нега бара со Јод мачкање и си ги турив забиве:laugh:
Криво ми е што не ставив на јазикот ама се премислив во последен миг
и ставив под буза(усна).
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by borisd on Вто Фед 19 2008, 02:49

Jas sakam da stavam na vegja ama ne mozam da se razberam so moite od doma. Epa Vampirke kazuvaj sto da pravam Very Happy:D:D:D:D hahahahahahah
se zezam
Koga ke mi duvne ke si stavam i ke im se pojavam takov doma i ke gi gledam moite doma kaj sto se onestvesuvaat ili ne?
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Just*a*Girl on Вто Фед 19 2008, 13:43

Не сум ставила досега ниту пак сакам да ставам понатаму...
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 19:57

borisd напиша:Jas sakam da stavam na vegja ama ne mozam da se razberam so moite od doma. Epa Vampirke kazuvaj sto da pravam Very Happy:D:D:D:D hahahahahahah
se zezam
Koga ke mi duvne ke si stavam i ke im se pojavam takov doma i ke gi gledam moite doma kaj sto se onestvesuvaat ili ne?


хехе...Јас изгубив една година во молење, ама упорна си сум и добив тоа што си сакав...
Ако не си тип од молење и убедување, голем си си, стајси пирс, и ќе мора да се помират со судбината! На почеток можно е да ти се лутат ама потоа не ни ќе го запримеќаат! На пример мама се тури од вриштење( јас си добив дозвола од тато а тој е шеф) Smile баба ми па ко ме виде почна да плаче сум ја срамела фамилијата со железото на мене :laugh: Сега па никому ништо!
ќе издржиш 2-3 дена викања, после ок е Smile
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Vase on Вто Фед 19 2008, 20:05

Ја имав пирс на брада и го носев дури една недела и еднаш ми се извади пошто ми беше стаен на криво и го баталив а башка татко ми ми рече:"Шо си стаил тоа пирсот ко педерине" и пошто толку силно ме трогна го извадив :laugh:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Vase on Вто Фед 19 2008, 20:08

А за оние шо сакат да стават не боли нешто многу ке помине одма али у секој случај е гадно.А башка и шо ке ви е пирс коа им пројде модата Very Happy

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 20:14

Vase напиша:А за оние шо сакат да стават не боли нешто многу ке помине одма али у секој случај е гадно.А башка и шо ке ви е пирс коа им пројде модата Very Happy

Значи ставаме пирс од мода? Е најмногу од се ја мразам таа мода!! Демек ајде се носи црвена боја сите во црвено низ град ко со униформи, сите во лилаво сега...абе ајде глупости,...па и за пирсот....пирсот и тетоважата не се мода!! ја ставаат кој сака..оние кои ги обожаваат тие ствари а не само бапни пирс или тетоважа зошто ајде некоја мода се води а не ми се свиѓа...НЕ!.. кул е, интересно е, убаво изгледа ако не е претерано! а мода не мешај со пирс!
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Vase on Вто Фед 19 2008, 20:17

~The Vampire~ напиша:
Vase напиша:А за оние шо сакат да стават не боли нешто многу ке помине одма али у секој случај е гадно.А башка и шо ке ви е пирс коа им пројде модата Very Happy

Значи ставаме пирс од мода? Е најмногу од се ја мразам таа мода!! Демек ајде се носи црвена боја сите во црвено низ град ко со униформи, сите во лилаво сега...абе ајде глупости,...па и за пирсот....пирсот и тетоважата не се мода!! ја ставаат кој сака..оние кои ги обожаваат тие ствари а не само бапни пирс или тетоважа зошто ајде некоја мода се води а не ми се свиѓа...НЕ!.. кул е, интересно е, убаво изгледа ако не е претерано! а мода не мешај со пирс!

Не мешам ја мода со пирс пирсот е окарактеризиран како моден додаток.Само знам дека денес многу ретко некој носи пирс, сите имаа канали незнам пирсови ваму таму и ги испоизвадија, а ја не реков да не стави некој ако му е мерак зочто да не, реков само дека им пројде модата Very Happy

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Фед 19 2008, 20:22

ретко има некој што носи пирс?? и донт тинк соу!
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by 1MM0rtalis on Вто Фед 19 2008, 21:14

искрено не би ставил пирс,а не ни сакам,иначе се слагам со вампирка.Што ви е бе луѓе мода не мода ќе се носам како сакам,како се цувствувам удобно,а не шти ќе ми наложи некој педер од франција или италија или кој и да е стилист и нормално ќе редам на моево тело што сакам.
а за тоа " ја срамис фамилијава со железо натебе ме изнасмеа".да можев може ќе ставе пирс ама таков ми е спортот така да мн. ми е ризично.Со викас мах да ставам?
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by MaX on Вто Фед 19 2008, 21:18

1MM0rtalis напиша:искрено не би ставил пирс,а не ни сакам,иначе се слагам со вампирка.Што ви е бе луѓе мода не мода ќе се носам како сакам,како се цувствувам удобно,а не шти ќе ми наложи некој педер од франција или италија или кој и да е стилист и нормално ќе редам на моево тело што сакам.
а за тоа " ја срамис фамилијава со железо натебе ме изнасмеа".да можев може ќе ставе пирс ама таков ми е спортот така да мн. ми е ризично.Со викас мах да ставам?

Шо ме мешаш мене сега не ми е јасно????
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by 1MM0rtalis on Сре Фед 20 2008, 00:51

????????????????????????????????????????????????
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Фед 20 2008, 01:06

1MM0rtalis напиша:????????????????????????????????????????????????
дај воздражете се од вакви постој прашалници само...! Very Happy
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Kosta on Сре Фед 20 2008, 01:08

~The Vampire~ напиша:
1MM0rtalis напиша:????????????????????????????????????????????????
дај воздражете се од вакви постој прашалници само...! Very Happy

:thumbup1: :thumbup1: :thumbup1: Може вакви прашања и по приватни пораки да се прашаат

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by MaX on Сре Фед 20 2008, 02:50

1MM0rtalis напиша:искрено не би ставил пирс,а не ни сакам,иначе се слагам со вампирка.Што ви е бе луѓе мода не мода ќе се носам како сакам,како се цувствувам удобно,а не шти ќе ми наложи некој педер од франција или италија или кој и да е стилист и нормално ќе редам на моево тело што сакам.
а за тоа " ја срамис фамилијава со железо натебе ме изнасмеа".да можев може ќе ставе пирс ама таков ми е спортот така да мн. ми е ризично.Со викас мах да ставам?

На ова мислев...
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Jimmy on Чет Фед 21 2008, 01:42

Kosta напиша:
~The Vampire~ напиша:
1MM0rtalis напиша:????????????????????????????????????????????????
дај воздражете се од вакви постој прашалници само...! Very Happy

:thumbup1: :thumbup1: :thumbup1: Може вакви прашања и по приватни пораки да се прашаат

Коста да во право си ????????????????????????????????? овие и нив слични прашања обавезно по ПП :ljolj: :ljolj: :ljolj:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Пон Апр 07 2008, 08:46

Јас имам пирс на јазик веке 3 год. и многу си го сакам- нема вадење за брзо, а порано имав на папук ама го извадив.

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Нед Aвг 17 2008, 08:17

Поткожен пирсинг (најнов светски тренд)... бљак мене ми е одвратно


_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Нед Aвг 17 2008, 08:17


_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Нед Aвг 17 2008, 08:18


_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Нед Aвг 17 2008, 08:19


_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by jelena on Нед Aвг 17 2008, 08:21


_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам пирс!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот