Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ставете си слика во My Computer Propeties

Go down

Ставете си слика во My Computer Propeties Empty Ставете си слика во My Computer Propeties

Пишување by Jimmy on Нед Фед 17 2008, 21:13

Отворете new text document во notepad и впишете го ова:
[General]
Manufacturer="Saheer.N"
Model=Mirage Multimedia

[Support Information]
Line1= Your Ph No
Line2= Your Address


Снимете го под име "oeminfo.ini" (без наводниците) во System32 фолдерот
Креирајте си ваша слика со bmp екстензија (може со paint да отворите слика и да ја снимате под .bmp екстензија) и снимете ја во System32 фолдерот под име "oemlogo.bmp" (без наводници )

и сеа на крај десен клик на My Computer и коментари дали ви успеа и слика :thumbup1:

кај мене испадна ова:

Ставете си слика во My Computer Propeties Untitl12
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот