Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Network Simulator 2

Go down

Network Simulator 2

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Мај 18 2007, 01:43

Network Simulator 2 (NS - 2) е многу позната алатка за правење симулации за LAN, бежични мрежи, сензорски мрежи, се до сателити и математички операции...
Финтата е што најдобро функционира под Linux, па затоа ако сакате да дознаете нешто повеќе за NS-2, а немате поим oд Linux, eве Ви можност за тоа.
Ако сакате да го инсталирате NS-2, одете на следнава адреса:
http://nsnam.isi.edu/nsnam/index.php/Downloading_and_installing_ns-2
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Инсталацијата не е Windows-like next -> next ->.... -> finish

P.S. Се бара (супер) херој кој сака скриптирачки јазици.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Network Simulator 2

Пишување by Goran - Gogo on Нед Јун 24 2007, 19:32

Абе будала кој ти го знае овој симулаторов освен јас и коста кои од зорт моравне да го научиме...lol!
avatar
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение :
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Network Simulator 2

Пишување by Kosta on Нед Јун 24 2007, 19:37

И дај пофалисе со скриптата со ја направивме Laughing

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Network Simulator 2

Пишување by Goran - Gogo on Нед Јун 24 2007, 20:09

А да мора да се пофалиме денеска сме направиле една парсирачка скрипта(незнам колку ви е јасно тоа парсирачка) и изгледа им дојде крајот на нашите меки со учењето на NS-2
avatar
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение :
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Network Simulator 2

Пишување by Kosta on Нед Окт 07 2007, 03:01

Сега уште нешто ќе напраиме Smile))

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Network Simulator 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот