Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Netscape замина во историјата

Go down

Netscape замина во историјата Empty Netscape замина во историјата

Пишување by Kosta on Нед Јан 13 2008, 20:01

Интернет пребарувачот Netscape, повеќе не постои, затоа што AOL одлучи да ja заостави негова работа од 2008 година, поради незаинтересираност на корисниците. Денес само еден 1% го користат на Netscape.
Netscape замина во историјата 2008_010
Иако Netscape добро се покажа на пазарот, тежок удар му беше зададе од Internet Explorer. Explorer го користат околу 80% од “сурферите“. Покасно со појавувањето на компанијата Mozilla, која го развива Firefox уште толку пропаѓа Netscape.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Netscape замина во историјата Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Netscape замина во историјата Empty Re: Netscape замина во историјата

Пишување by bonte on Нед Јан 13 2008, 23:29

"1996 година Netscape исфра верзија по верзија, на што Microsoft одговара со Internet Explorer 2.0, кој најавува создавање на уште еден моќен прелистувач, јака конкуренција на популарниот Netscape."
"....Internet Explorer 3.0, кој е много подобар од истобројната верзија на Netscape"
Па редно беше после повејке од 10 год. да се соочат со реалноста. Smile
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Netscape замина во историјата Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот