Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лига На Шампиони

Go down

Кој ќе е првак оваа година во Лигата на Шампионите ?

67% 67% 
[ 4 ]
33% 33% 
[ 2 ]
 
Општо гласови : 6

Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Пет Дек 21 2007, 15:24

Двојки за осминафинале:

Селтик - Барселона
Лион - Манчестер Јунајтед
Шалке - Порто
Ливерпул - Интер
Рома - Реал Мадрид
Арсенал - Милан

Олимпијакос - Челзи
Фенербахче - Севиља
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Пет Дек 21 2007, 20:15

Значи Реал Мадрид отпаѓа Razz. Манчестер тешко со Лион Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Пет Дек 21 2007, 20:30

Финале: Манчестер - Интер Very Happy

Рома - Реал Мадрид 0:3
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пет Дек 21 2007, 22:45

Манчестер -Интер добро звучи.
Сепак послаби се интер така да
Манчестер ШАМПИОНИ
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by PEPE on Пон Дек 24 2007, 18:46

finale barcelona-mancester........
celtik-barca 0:4
avatar
PEPE
Почетник
Почетник

Male
Taurus

Треснал Глупости : 15
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : skopje-struga
Ден на регистрирање : 2007-12-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Фед 28 2008, 18:18

Абе кога се реваншите знае некој??
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by PsyTrip on Пет Фед 29 2008, 19:23

Мислам дека наредниов вторник ама не сум сигурен
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пет Фед 29 2008, 21:30

Да да наредниов се.Фала
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Саб Мар 01 2008, 01:53

Jas sum naslednik na baba vanga i predviduvam deka finale ke igraat Chelsea-Roma,a shampion ke bide volcicata :thumbup1:
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Саб Мар 01 2008, 18:36

HalfGrown_IDIOT напиша:Jas sum naslednik na baba vanga i predviduvam deka finale ke igraat Chelsea-Roma,a shampion ke bide volcicata :thumbup1:


:thumbup1: :thumbup1: Ако се случи тоа имаш цела гајба пива од мене :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Саб Мар 01 2008, 18:37

Koста in your dreams Roma шампион Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Чет Мар 06 2008, 04:05

Ждрепката за 1/4 финалето и полуфиналето во Лигата на шампионите ќе биде извршена на 14 март во Нион, централата на Европската фудбалска федерација (УЕФА). Церемонијата ќе ја водат главниот секретар на УЕФА, Дејвид Телор и легендардниот руски голман Ринат Дасаев.Натпреварите од 1/4 финалната фаза ќе се одиграат на 1 и 2 април, а реваншите се на 8 и 9 април.Првите полуфиналните натпревари ќе бидат на 22 и 23 април, а возвратните дуели на прорамата се на 29 и 30 април.
Финалето е на 21 мај во Москва.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Чет Мар 06 2008, 04:08

ајде жешко жешко ќе биде :laugh: :133:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пет Мар 07 2008, 00:04

рома шампион!
Арсенал победници зш ги напраја на Милан најголема смешка :ljolj:
Ги уништија!
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Пет Мар 14 2008, 15:26

Во седиштето на Европската фудбалска куќа, во Нион, денеска беа извлечени 1/4-финалните двојки во Лигата на Шампионите.

Ждребката сакаше во оваа фаза силите да ги одмерат:

Арсенал - Ливерпул,
Рома – Манчестер Јунајтед,
Шалке 04 - Барселона,
Фенербахче - Челзи.


Првите натпревари на програмата се на1 и 2 април, а реваншите се закажани за недела дена подоцна. Финалето во Лигата на Шампионите ќе се игра на 21-ви мај во Москва.

Извлечени беа и можните полуфинални двојки, во кои ќе се сретнат победниците од четвртфиналните средби меѓу:

Арсенал/Ливерпул - Фенербахче/Челзи и

Шалке/Барселона - Рома/Манчестер Јунајтед.


значи на Рома уште не и иде ум :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Чет Апр 10 2008, 02:00

Епа Барса и Манчестер во полуфинале Very Happy

Мислам дека редно време е Манчестер да ја земат титулата по веќе долг пост од 1999 :cao:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Апр 10 2008, 04:52

Манчестер - Ливерпул финале според мене и нормално Манчестер ШАМПИОН Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by borisd on Чет Апр 10 2008, 06:28

Cekaj prvo treba pokraj Barca da pominat, ako pominat Very Happy
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пон Мај 05 2008, 23:11

Греска сум бил сепак биле Манчестер Челзи финале.
Уше поубо че ги ЗГАЗИМЕ на ЧЕЛЗИ :laugh: :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Пон Мај 05 2008, 23:24

За кој типувате дека ќе е шампион ?

Ај ќе стаам една анкета на темава.

Јас мислам дека Манчестер ќе ја земе титулата...

:cao:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Вто Мај 06 2008, 02:38

Браво Кокицо еднашка и ти да си во право за фудбалов :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Чет Мај 22 2008, 01:03

Веќе го имаме новиот европски шампион :cao:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by bonte on Чет Мај 22 2008, 02:58

MAX cestese Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Мај 22 2008, 11:21

ШАМПИОНИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ

Take me home...UNITED road
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот