Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

[Visual C++]UMLPaint

Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Kosta on Нед Јун 03 2007, 18:14

Еве една програма која ја направивме Јас, Владо - Торнадо и Горан - Гого.

Не е нешто најсовршено али добра е за цртање класни дијаграми во UML:


http://koste.bravehost.com/UMLPaint.exe


Последната промена е направена од Kosta на Сре Мар 05 2008, 04:21. Мислењето е променето 2 пати.
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [Visual C++]UMLPaint Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by PsyTrip on Вто Јун 05 2007, 23:04

bro a koj e toj goran - gogo?
PsyTrip
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Kosta on Вто Јун 05 2007, 23:35

PsyTrip напиша:bro a koj e toj goran - gogo?

Laughing Laughing Администратор е и тој на форумов али му фалат постови. Али се со ред. Laughing
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [Visual C++]UMLPaint Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Vlado-Tornado on Сре Јун 06 2007, 13:13

Конечно некој го постави прашањето... Мислев никој нема да примети... а сакавме да му дадеме админ на тој што ќе го постави Very Happy
Горан е админ на форумот, но има работа периодов, па затоа нема постови од него. Во најскоро време ќе почне да го преплавува форумот со мислења [doubt].
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by borisd on Пет Јун 22 2007, 22:23

Абе има лом да прави.
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : [Visual C++]UMLPaint Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Kosta on Пет Јун 22 2007, 22:51

Дали при симнување на програмата го имате овој проблем:

This application has failed to start because MFC42D.DLL was not found.

ПС:
Владо ајде преставија ја имам нешо проблеми со exe-во неќе кај мене.
Оставија на brave.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [Visual C++]UMLPaint Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Александар on Пон Сеп 24 2007, 20:32

ke moram da ja naucam ovaa programa Razz
Александар
Александар
Македонија

Расположение : [Visual C++]UMLPaint In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[Visual C++]UMLPaint Empty Re: [Visual C++]UMLPaint

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот