Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.forumotion.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Првата Македонска игра

Go down

Првата Македонска игра

Пишување by Jimmy on Вто Дек 18 2007, 15:42

The Rise of Macedonia, тоа е името на првата македонска игра. Авторот на играта е Васко Башоски од Струга, дипломиран студент на Факултетот за Информатика и Компјутерска Техника во Битола. Како матурант требало да изработи семинарска работа по предметот информатика, но тој се решил да направи некој поголем потег, кој би значел револуција и почеток на изработката на turn based стратегии со надеж за афирмација на истите и афирмација на нашата земја Македонија. Играта е еден вид на turn based стратегија, како да се освои Античкиот свет и истиот да се обедини. Сега Васко работи на продолжение на играта кое како што вели тој ќе биди многу подобро од првиот дел и ќе има 3D и web издание. .
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by _EAX on Вто Дек 18 2007, 17:18

bravo za deckoto , treba sto poveke da ima vakvi luge

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Vase on Вто Дек 18 2007, 17:44

А да ни дадеше линк да видевме нешто....
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Kosta on Вто Дек 18 2007, 20:09

Jimmy браво за темава,
Браво и за Васко. Играва незнам дали ја има на линк Vase, ако го најдам Васко ќе праам муабет да ми ја даде и да ја стаиме на форум да си поиграме малце Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by MaX on Сре Дек 19 2007, 12:26

Васко е БОГ.Алал да му е на човекот.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Maxxis on Саб Фед 02 2008, 01:59

И ја најдовте ли играта ?
avatar
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение :
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зато мене ушите ми црвенеле ....

Пишување by Sarisofori on Вто Aвг 12 2008, 15:01

сега ќе ви дада линк
www.theriseofmacedonia.com


Последната промена е направена од Sarisofori на Вто Мар 19 2013, 22:15. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Александар on Сре Aвг 13 2008, 21:42

Sarisofori напиша:Фала ви на фалбите сега ќе ви дада линк за да ја земите
http://www.najdivreme.com/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,72/Itemid,108/

поздрав

ili e do mene ili neznam, celo vreme idam do indija i da soberam skor za vojska pa mi vika umre od prirodna smrt ffs, dajte nekoja strategija zaso ova nema smisla veke
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by borisd on Чет Aвг 14 2008, 07:04

Браааат демек ти си Александар Македонски и зато умираш ти теквит?
Значит не е до тебе
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

линкови ..

Пишување by Sarisofori on Чет Aвг 14 2008, 13:12

http://www.forum.kajgana.com/showthread.php?p=1153216

тука ќе најдете некои интересни податоци,
btw при влез на играта има една страница Инструкции (иако не целосно завршена ..)
на клик на сонцето суштината на играта ја пишува
avatar
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Александар on Чет Aвг 14 2008, 20:05

aha I C
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Sarisofori on Вто Мар 19 2013, 22:12

avatar
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by GBL on Чет Мај 04 2017, 23:03

Ве повикувам сите членови стари на Најфорумче да преминете на новиот форум Кафе Муабети.
Да се дружиме заедно како во старите денови кои ги поминавме на Најфорумче.
Се одлучивме да отвориме нов Форум позабавен и подобро дизајниран со цел да се оладиме од фејсбукот и сите останати социјални мрежи.

Повелете и зачленете се на https://www.kafemuabeti.club
Ве очекуваме!

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првата Македонска игра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот