Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by _EAX on Нед Дек 09 2007, 19:36

znam deka ste videle vakvi programcinja ama ni bese merak da napravime edno Smile

seuste e beta verzija ali ke go opraime naskoro

DOWNLOAD(2 KB)

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by bonte on Нед Дек 09 2007, 20:19

Dobro ce bese da ja opises programava malce ne site go razbiraat naslovot...
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by _EAX on Нед Дек 09 2007, 20:46

pa vidi sea, ako si po kompjuterite ke razberes, ako ne si ic nema da ja gledas programata Smile
a ako si kompjuterdzija i ne svakas, togas sramota e

nema so da kazam, programa za konvertiranje od decimalen vo hex, binaren, oktalen broj i obratno.

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by bonte on Пон Дек 10 2007, 02:48

Eve da recime na primer deka otvatam tema "Skype" i vi pisam
"znam deka ste videle vakvi programcinja ama ni bese merak da napravime edno"

Na mnogumina im treba "Skype" ama ne sum navedil za sto sluzi ...

Epa vidi ti sega sto sakav da te prasam ...........
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by Kosta on Пон Дек 10 2007, 02:54

Програмчето конвертира броеви од децмални во бинарни, децимални во хексадецимални, децимални во октални, бинарни во децимални и се предвидува за следната верзија да претвора string во hex. That's all Very Happy. И е изработена во C и е конзолна апликација.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by _EAX on Пон Дек 10 2007, 03:20

....error Smile


Последната промена е направена од на Пон Дек 10 2007, 03:37. Мислењето е променето 1 пати

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by _EAX on Пон Дек 10 2007, 03:33

bonte напиша:Eve da recime na primer deka otvatam tema "Skype" i vi pisam
"znam deka ste videle vakvi programcinja ama ni bese merak da napravime edno"

Na mnogumina im treba "Skype" ama ne sum navedil za sto sluzi ...

Epa vidi ti sega sto sakav da te prasam ...........

dobro be druze, namesto da go tupis mozes da kazes, neznam sto e toa hex, binary i ako sakas te molam da mi objasnis, ili na kraj kraeva go imas google.

bezveze muabetov.........

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by bonte on Пон Дек 10 2007, 18:57

Dobro be izvini so te prasav . forumov e za da te prasam i da mi objasni ili ako nesakas napisi ne ti kavam ili ignoriraj me. ili kazi drug pat da ne ti ostavam komentari
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

[C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka : Empty Re: [C]Binary, hex, decimal convertor by _EAX & Kostadinka :

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот