Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мараканаа!!

Go down

Мараканаа!! Empty Мараканаа!!

Пишување by mary_jane on Чет Дек 06 2007, 14:02

Баш пред некој ден праевме муабет со неколку другари,дека од сите места во градов, Маракана е едно од најискулираните- за разлика од кафичите од типот на Картел, Ало ало, Инсомниа, Опиум е.т.ц,
во Маракана ретко ќе начекаш фаци у стилот- Тука сум за да бидам виден/а,
или цури кои се Dress to impress. Во маркана искачам скоро 3 години, и никад не сум си поминала лошо, луѓето претежно се ок, музичето е секогаш супер, цените пристојни и мнооогу ретко ќе начекаш гужва, е сеа ние најчесто одиме во вторник, среда и сабота, репертоарот не го знам цел, знам дека вторник и сабота се Hellstrings- другарчиња ми се,и непристрасно тврдам дека атмносферата ми е највесела тие два дена, среда се Ај кју или IQ (како и да се пишува Razz ), четврток е бени...и толку, кој го знае останатиот редослед нека пише Cool
е сеа, колку вие искачате во Маркана, или по местенца од тој тип, и колку ви прија таа атмносфера?
mary_jane
mary_jane
Модератор
Модератор

Female
Taurus

Треснал Глупости : 33
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2007-12-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Vlado-Tornado on Чет Дек 06 2007, 20:45

Тој делот дека многу ретко ќе начекаш гужва ... лол, колку нема врска ... Маракана ти е јавна сауна ... Но е добро место ако немаш многу пари за излегување.
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by _EAX on Чет Дек 06 2007, 22:31

vlado tornado e vo pravo, ako negde ima najveke guzva togas e marakana, ama bas i zatoa e ok. do sea sum bil 3 pati, i mi izgleda naj OK mesto za izlaganje. mi se sviga sto tamu izlagaat ocajni tipki Smile ali epten zgodni

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by NIN on Пет Дек 07 2007, 02:54

ocajni tipki?? lele Smile ama aj uteha-zgodni bile Smile
inace mene mi e najubavo mesto vo sk iako ne sum bila po tie kartel-martel i sl...ama odbivam da odam uste pred da otidam Very Happy
NIN
NIN
Асистент
Асистент

Female
Scorpio

Треснал Глупости : 90
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 04:41

hehehe, ocajni kazav poso imam drugarki koi idat tamu i ocajni se Smile)) takvi razocarani od fraeri i baraat normalni tipci u marakana Smile)

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by mary_jane on Пет Дек 07 2007, 11:57

аххх...очајни..не сум се доживувала така до сега Shocked извини али што ги прави цурите што искачаат во маркана поочајни од пичиците шо искачаат по картел, опиум и.т.н? Каишот овај скуњата до под ... , или? scratch
mary_jane
mary_jane
Модератор
Модератор

Female
Taurus

Треснал Глупости : 33
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2007-12-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 16:08

de be, ne se ljuti sea ti, toa e moe glediste, a i na poveketo drugari sto sum prael muabet za marakana Smile

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Kosta on Саб Дек 08 2007, 20:22

Јас во маракана сум бил еднаш и што знам таму не бев слободен за да видам што жени има Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Мараканаа!! Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by _EAX on Саб Дек 08 2007, 20:46

heheh pa ne se ide so zena tamu Razz

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Jimmy on Вто Дек 11 2007, 03:49

а ако идеш сам .....
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Trco on Чет Мар 20 2008, 21:53

Marakana e Najakoto mesto vo Skopje za da si pomines Odlicno so ziva svirka i pesni koji ce ti go ispolnat srceto...a i plus ima mnogu zenski za brkanje Smile))))) ( normalno masko mislenje) Smile hehe
Trco
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by geri on Чет Сеп 18 2008, 12:22

маракана рулззз. до сеа не сум бил само у четврток,сите други денови сум бил.баш е најекстра у среда.нема гужва,таман народ.мераци.
убисто е петок,сабота,кога сите ги вратиле од пред процес,колосеум,и одма тука е маракана како утеха.SmileSmile

geri
Студент
Студент

Male
Gemini

Расположение : Мараканаа!! Amused
Треснал Глупости : 33
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 42° 0'19.16
Ден на регистрирање : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Kosta on Пет Сеп 19 2008, 18:32

geri напиша:маракана рулззз. до сеа не сум бил само у четврток,сите други денови сум бил.баш е најекстра у среда.нема гужва,таман народ.мераци.
убисто е петок,сабота,кога сите ги вратиле од пред процес,колосеум,и одма тука е маракана како утеха.SmileSmile

Среда нема гужва ? ? ?

Незнам дали беше ова среда, ама ако не си бил да ти кажам дека неможеше да се претни од што беше преполно... :133:

Вчера беше Бени и вчера исто беше преполно, т.е. мислам нема вечер што во маракана е празно.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Мараканаа!! Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Дек 19 2008, 05:22

Закон е Маракана....секоја Сабота сум таму, најјака свирка има. Песните ми се по мерак, а не ко на некоја свирка ќе појш, се некој никакви песни.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Мараканаа!! Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by jelena on Пет Дек 19 2008, 18:20

а мене кој ке ме однеси таму???? Question и јас сакам да одам :133:

_________________
Мараканаа!! 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Мараканаа!! Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by borisd on Пет Дек 19 2008, 20:21

Речи му на Дедо Мраз како поклон за нова година да те однесит во маракана Very Happy:D:D:D
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Мараканаа!! Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by jelena on Пет Дек 19 2008, 23:34

borisd напиша:Речи му на Дедо Мраз како поклон за нова година да те однесит во маракана Very Happy:D:D:D

добра идеа :thumbup1: :pos:

_________________
Мараканаа!! 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Мараканаа!! Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Мараканаа!! Empty Re: Мараканаа!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот