Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Филмови кои ви ги препорачуваме

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Александар on Чет Јун 21 2007, 17:37

OK filmce sto mora da go gledate "Fracture"
ili dosta brzo i interesno filmce "88 minuti"

(nekoj pls sredi go ova so tekstots)
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Чет Јун 21 2007, 18:22

"Clockwork Orange" е навистина посебен филм, многу напреден за времето во кое е снимен, полн е со болни ситуации и е тотално "избеган" шаблон од типичниот Холивуд. Му го препорачувам на секој кој сака различни филмови од она што се гледа во поново време, ама мора да знаете дека е преполн со бизарни и грозни работи.


Сепак, никогаш не сфатив што е поентата со насловот на филмот, и што би значел тој на македонски ?
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by PsyTrip on Пет Јун 22 2007, 12:00

Па нешто поврзано со саат и портокал Very Happy:D
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Пет Јун 22 2007, 21:58

Vlado-Tornado напиша:"Clockwork Orange" е навистина посебен филм, многу напреден за времето во кое е снимен, полн е со болни ситуации и е тотално "избеган" шаблон од типичниот Холивуд. Му го препорачувам на секој кој сака различни филмови од она што се гледа во поново време, ама мора да знаете дека е преполн со бизарни и грозни работи.


Сепак, никогаш не сфатив што е поентата со насловот на филмот, и што би значел тој на македонски ?
Па како што можеме да забележиме погоре еден се намачи да ви напише и превод на филмот, а и негова препорака, арно ама ...
ПА ВИДИ ГОРЕ МАХ ШТО ТИ ИМА НАПИШАНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Пет Јун 22 2007, 22:04

http://www.imdb.com/title/tt0374900/awards
Ова ви е за да не зборвите многу против Napoleon Dynamite, 10 награди и 18 номинации. Па сега вие видете!!!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by MaX on Пет Јун 22 2007, 22:30

Zer0_CooL напиша:
Vlado-Tornado напиша:"Clockwork Orange" е навистина посебен филм, многу напреден за времето во кое е снимен, полн е со болни ситуации и е тотално "избеган" шаблон од типичниот Холивуд. Му го препорачувам на секој кој сака различни филмови од она што се гледа во поново време, ама мора да знаете дека е преполн со бизарни и грозни работи.


Сепак, никогаш не сфатив што е поентата со насловот на филмот, и што би значел тој на македонски ?
Па како што можеме да забележиме погоре еден се намачи да ви напише и превод на филмот, а и негова препорака, арно ама ...
ПА ВИДИ ГОРЕ МАХ ШТО ТИ ИМА НАПИШАНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


   i edna golema blagodarnost do tebe Boris
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Пет Јун 22 2007, 22:32

MaX напиша:
Zer0_CooL напиша:http://www.imdb.com/title/tt0374900/awards
Ова ви е за да не зборвите многу против Napoleon Dynamite, 10 награди и 18 номинации. Па сега вие видете!!!!!

    Abe ama ovie nagradi se nesto kako "Zlatna Malina" taka
ама има и од MTV и од упте нешо
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by PsyTrip on Саб Јун 23 2007, 01:53

Гледајте го Спиедермен 3 мн е топ Very Happy
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 23 2007, 11:50

Zer0_CooL напиша:
Vlado-Tornado напиша:"Clockwork Orange" е навистина посебен филм, многу напреден за времето во кое е снимен, полн е со болни ситуации и е тотално "избеган" шаблон од типичниот Холивуд. Му го препорачувам на секој кој сака различни филмови од она што се гледа во поново време, ама мора да знаете дека е преполн со бизарни и грозни работи.


Сепак, никогаш не сфатив што е поентата со насловот на филмот, и што би значел тој на македонски ?
Па како што можеме да забележиме погоре еден се намачи да ви напише и превод на филмот, а и негова препорака, арно ама ...
ПА ВИДИ ГОРЕ МАХ ШТО ТИ ИМА НАПИШАНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

АКО ТИ УБАВО СИ ПОГЛЕДНАЛ, МАX БАРАШЕ ДА МУ КАЖЕ НЕКОЈ ШТО МИСЛИ ЗА ФИЛМОТ КОЈ ТОЈ ГО ПРЕПОРАЧА, А ЈАС ФИНО МУ НАПИШАВ ШТО МИСЛАМ.

ПА „Паклена Помаранѓа“ МЕНЕ БАШ НЕ МИ ЗВУЧИ МНОГУ МАКЕДОНСКИ, ПОВЕЌЕ МИ ЛИЧИ НА СРПСКИ, А ЗБОРОТ Clockwork ПРОЧИТАЈ СИ ШТО ЗНАЧИ:
Like a Star @ heaven any mechanism of geared wheels that is driven by a coiled spring; resembles the works of a mechanical clock
wordnet.princeton.edu/perl/webwn

Like a Star @ heaven In mechanical engineering, a clockwork is either a lightweight mechanical linkage, especially one involving multiple axles, or a complete mechanical device whose functioning relies on internal clockwork (in the preceding sense), especially where muscular effort is the sole source of operating power.
en.wikipedia.org/wiki/Clockwork
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Саб Јун 23 2007, 21:04

a ти ова го бараше шо значи на wikipedia? љољ љољ љољ љољ љољ
а вие скопјаните иначе како викате за портокали? а и како зборувате? повеке мене вашиот дијалект ми личи на српски, а му се буниш за само еден збор!
и види си за наполеон дајнамајт шо награди има земано, има и номинација за греми
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 23 2007, 21:08

Ау одма почна со тоа Скопје ... Скопјаните... ај ве молам баталете,
не беше муабетот за „помаранѓа“ туку за „паклена“, бидејќи „паклена“ на македонски му доаѓа „пеколна“. И конечната поента на муабетот е, што има врска насловот со филмот ?
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 23 2007, 21:09

Napoleon Dynamite може и Оскар да освои, но пак ќе си остане идиотштина од филм
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 23 2007, 22:16

Туку, знае ли некој добар не-американски филм ?
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 23 2007, 22:19

Кој ви е најдобар македонски филм ? Ви се допаѓаат ли македонските филмови ?
Мене лично темите на нашите филмови ми се едно те исто ... во различно пакување
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Нед Јун 24 2007, 22:04

Спушчете ја топката!!!!!!
Македонскиве филмови го прикажуваат животот во македонија, културата на македонија затоа се се така како што велич ти, убо шо не сме срби, зш само за војни ке праеја филмови нашиве и за дрога ке забораев, така да нашиве се далеку попаметни од србиве и сакаат да се пробиат и на светскиот пазар. Еден голем RESPECT за нашите!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Kosta on Нед Јун 24 2007, 22:09

Zer0_CooL напиша:Спушчете ја топката!!!!!!
Македонскиве филмови го прикажуваат животот во македонија, културата на македонија затоа се се така како што велич ти, убо шо не сме срби, зш само за војни ке праеја филмови нашиве и за дрога ке забораев, така да нашиве се далеку попаметни од србиве и сакаат да се пробиат и на светскиот пазар. Еден голем RESPECT за нашите!!!

Zer0 мислам дека таа серијата македонска со - Спушчете ја топката!!!!!! - е чиста копија на српската серија Kursadzije. Laughing (ако мислиме на истата)

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Нед Јун 24 2007, 22:11

не знам чива е ама јако е, ја на она ШТАБ го видов, то ми беше како вовед малце Very Happy:D:D:D за да не е ударно онака Very Happy:D:D ти теквит?
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Kosta on Нед Јун 24 2007, 22:12

Да де да за на Штаб мислев Laughing

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by MaX on Нед Јун 24 2007, 23:09

Stab be.Aman ne me zaebavajte "GUBRE" e Stab
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by 1MM0rtalis on Вто Јун 26 2007, 00:19

gledajte go UNDERWORLD ama kecot dvojkata ne go sakam mnogu a isto taka da vi go preporacam Bourn's Identity nema da zazalite jako filmce cak ima i vtor del a ne mozam da docekam do avgust za tret lol,plus i Ocean's 13 ne e los
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Вто Јун 26 2007, 01:03

Bi vi go preporacal Perfume : Story of a Murderrer da go gledate, filmot e ne znam, a ako ste vo moznost da ja procitate knigata uste poarno ke e.
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by borisd on Вто Јун 26 2007, 01:41

lele moram da vi preporacam eden film, dali ste go gledale Transormers? gledajte go se raboti za ... Vlado ke vi kazi za sto se raboti, toj ima takov avatar. inace filmot e ludnica!!!!!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by 1MM0rtalis on Вто Јун 26 2007, 13:04

аман бе брат се се ама кај го гледасе трансформерс не ми е јасно
мислам на 4 јули излегува едвај чекам да излезит али да трајлерите се лудница.Иначе за книгат и филмот за Парфем тотално се слагам нема со закон се
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by MaX on Вто Јун 26 2007, 19:38

Абе најдобар филм на сите времиња е Рамбо.Подобра пародија немам во живот гледано.Пробвеле акција да направат ама тоа е испаднало комедија.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Kosta on Вто Јун 26 2007, 20:14

Старо ама законче - Вжештени глави Laughing Laughing

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови кои ви ги препорачуваме

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот