Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Барам програма ?

Go down

Барам програма ?

Пишување by Kosta on Саб Дек 01 2007, 05:54

Сите побарувачки на програми тука !!! Very Happy

Напомена: Забрането е постирање на нелегален софтвер Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 01:50

Барам C++ za vista... (so ce rabotat)
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 01:52

vidi so dev c++ ili so turbo C ....

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 02:03

dev c++ ne rabotat... t.e. ne kompajlira....
a za turbo C daj link vo privatni poraki ako ne e besplaten..
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 02:23

vidi sea, neznam dali ke raboti turbo C pod toa, ali pogolemi se sansite, e sea ako ne radi ni toa zemi si visual studio.

eve ti za turbo C, imas instalacija i objasnenie kako se instalira tuj

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 02:24

slucajno naletav i na ova, tuj

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 02:32

Fala za se... samo da naglasam i visual studio ne rabotat... se ceka 2008 za vista.
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 02:34

ne e moguce da ne raboti visual studio poso licno ja go isprobav na vista

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 02:41

_EAX напиша:ne e moguce da ne raboti visual studio poso licno ja go isprobav na vista

koste mi e svedok
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Kosta on Пет Дек 07 2007, 04:02

Слушај вака Dev C++ na Vista не работи, т.е. не работи gcc компјалерот. Зашто, неззнам. А за VIsial Studio ти кажав за да ти работи треба да си го нагодиш ова тука

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vs2005/aa948853.aspx

Значи ќе си го спуштиш прво Visual Studio 2005 Service Pack 1 од страната што ти ја дадов и после ќе го инсталираш update -от Visual Studio 2005 Service Pack 1 Update for Windows Vista. Најдолу на страната ги има за да ги спуштиш.

Иначе Visual Studio 2008 е излезен веќе.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Kosta on Пет Дек 07 2007, 05:09

И заборавив откако ќе ги инсталираш тие горе што ти кажав најавувај се секога како admnistrator.Тоа ќе го напраиш еднаш за секогаш во .\Microsoft Visual Studio 5\Common7\IDE ќе најдиш file што се вика devenv.exe. десен клик на него па Properties (ако постои вакво нешо во Vista Smile) и "Run this program as an administrator".

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by bonte on Пон Дек 31 2007, 03:14

Kosta напиша:И заборавив откако ќе ги инсталираш тие горе што ти кажав најавувај се секога како admnistrator.Тоа ќе го напраиш еднаш за секогаш во .\Microsoft Visual Studio 5\Common7\IDE ќе најдиш file што се вика devenv.exe. десен клик на него па Properties (ако постои вакво нешо во Vista Smile) и "Run this program as an administrator".


koste ti ja instalirase priznaj deka ne rabotat!
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Tony Montana on Нед Мар 02 2008, 23:30

Abe dajte link za PhotoShop za download

Tony Montana
Почетник
Почетник

Male
Gemini

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : Unknow Destination
Ден на регистрирање : 2008-03-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Jimmy on Нед Мар 02 2008, 23:32

а сам да си побараш на torrеnt ако не успееш пиши пак Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Kosta on Нед Мар 02 2008, 23:39

Tony Montana напиша:Abe dajte link za PhotoShop za download

Можам да ти дадам само помош од кај да го земиш, зашто на форумов е забрането постирање на нелегален софтвер

Клик тука
Значи овој косте секогаш ме преварува Neutral, а баш сакав да му дадам линк на човекот. Како и да е странава незнам колку луѓе ја знаат ама таму има пуквално СЕ

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Kosta on Вто Мар 04 2008, 03:44

Кој ми го додал тоа горе (изменал постот горе) ?

После Клик тука јас тоа не го имам напишано ? :laugh:

Значи овој косте секогаш ме преварува Neutral, а баш сакав да му дадам линк на човекот. Како и да е странава незнам колку луѓе ја знаат ама таму има пуквално СЕ

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by *Sandra* on Вто Мај 06 2008, 10:11

Aj nekoj ako mojt da mi pratit plug in za da mozam da go imam tekstot na pesnata duri slusam muzika, na windows media player! Go imase porano go zedov ama valda e izbrisan.
Falaa Smile
avatar
*Sandra*
Почетник
Почетник

Female
Leo

Треснал Глупости : 9
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Melbourne
Ден на регистрирање : 2007-12-22

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/sandricka1988

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Vase on Вто Мај 06 2008, 12:24

*Sandra* напиша:Aj nekoj ako mojt da mi pratit plug in za da mozam da go imam tekstot na pesnata duri slusam muzika, na windows media player! Go imase porano go zedov ama valda e izbrisan.
Falaa Smile

http://www.lyricsplugin.com/
Мислам дека ова ке ти помогне :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by *Sandra* on Сре Мај 07 2008, 12:11

Fala mn toa go barav Smile ..poz
avatar
*Sandra*
Почетник
Почетник

Female
Leo

Треснал Глупости : 9
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Melbourne
Ден на регистрирање : 2007-12-22

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/sandricka1988

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Александар on Вто Јун 24 2008, 21:04

ако може некој да ме насочи на прав пат, програмче за креирање субс за филмови(приоритет) or or... за сите субс што постоет, и несакам да барам цд клуч или хебла за да имам легално програмче, нека е али со цд-к на него
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Александар on Сре Jул 02 2008, 18:36

мислам за креирање субс ако не е проблем до крајов на годинава Very Happy јас се што најдов е или со претплата или адсл не ми дозволува да имам интермец
коки ако прочиташ и претходниот пост е мој


Последната промена е направена од Александар на Сре Jул 02 2008, 18:36. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ффс)
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Kosta on Чет Jул 03 2008, 10:13

Да го имав прочитано и претходниот пост, ама не сум користел до сега таква програма, зато и не ти пишав. Ако во меѓувреме најдам нешто ќе ти кажам. By The Way дај кажи како се викаат тие што си ги нашол со пари....

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Барам програма ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот