Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Пет Ное 30 2007, 02:18

Еве еден конвертер во C# што го напраивме јас и _EAX при што конвертира од .pdf формат во .txt формат Razz.
Во фолдерот од програмата имате како пример еден pdf file наречен "Photoshop At A Glance.pdf" кој можете да го конвертирате за проба, при што излезот ќе се прикаже во текстуална датотека "izlez.txt" во самиот фолдер од програмата наречен PDFtoText (секогаш излезот ќе оди во оваа датотека, затоа пожелно е да си го тргате "izlez.txt" ако ви е потребен, при ново конвертирање)Razz.

АКО САКАТЕ ДА КОНВЕРТИРАТЕ ВАШЕ PDF - СТАВЕТЕГО ВО ФОЛДЕРОТ ОД ПРОГРАМАТА И ТОГАШ КОНВЕРТИРАЈТЕ ГО !!!

ПС: Притоа кога ќе стегните на копчето "Претвори", причекајте се додека не ви се јави овој прозорец (кој значи успешно конвертирање):

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Untitl10

Треба малце да се усоврши, ама другпат сега се нема време Very Happy, нека е ова бета верзија сега за сега Very Happy

Слика

Download[6.9 MB]


ПС: Ако имате некои проблеми, тогаш значи немате подршка за .NET на вашиот компјутер Razz
Ако имате некој проблем со програмата пишете тука.


Последната промена е направена од Kosta на Пет Мар 07 2008, 00:11. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by _EAX on Пет Ное 30 2007, 19:14

heheheh a ke go stavime source-ot? Smile))

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Пет Ное 30 2007, 23:18

Aj ако побара некој ќе му до дадиме Razz.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Чет Дек 06 2007, 22:55

За срамота никој не ни го пофали конвертеров :ljolj: Изгледа не чини :ljolj:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by _EAX on Чет Дек 06 2007, 23:00

nema luge , koj da go pofali Smile , ama sea koa ke napraime konvertor od txt vo pdf ke vidis Razz

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Пет Дек 07 2007, 00:04

дај не откривај ги тајните Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 02:09

Vie nekoj den ce naprajte zena so triciki vo C++ (se zezav) Very Happy
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 22:23

hehehe ako ima nekoj bug, moze i so 4 da bide Smile

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Саб Дек 08 2007, 20:16

_EAX напиша:hehehe ako ima nekoj bug, moze i so 4 da bide Smile

:yes:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by 1MM0rtalis on Нед Фед 24 2008, 00:05

искрено сега го видов а ми требаше премногу
ви благодарам и сега засега немам најдено нешто што
ете не работи супер е леле колку време ми заштедивте сега со книгава
посебно за ова што се фусноти
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Vase on Чет Мар 06 2008, 23:38

Да живеат Косте и _EAX!!! :133:
-Да живеат!

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Goran - Gogo on Пет Мар 07 2008, 22:51

Можам ли некако да го добијам source кодот на апликацијата?
Јер толку време ти го барам ама додека да го добијам дај подобро стај го на форум па да можам комотно да си го видам. Благодарам однапред
Goran - Gogo
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Sleepy
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Мар 08 2008, 14:01

Нели би било позгодно ако резултантната датотека се вика исто како влезниот .pdf ... наместо јас да внимавам дали сум имал izlez.txt или сум немал... чисто како сугестија за v. 2.0
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Kosta on Нед Мар 09 2008, 22:57

Vlado-Tornado напиша:Нели би било позгодно ако резултантната датотека се вика исто како влезниот .pdf ... наместо јас да внимавам дали сум имал izlez.txt или сум немал... чисто како сугестија за v. 2.0

:thumbup1: :thumbup1: :thumbup1: Ќе биде ама знаеш и самиот се нема време :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka Empty Re: [C#]Конвертер од .PDF во .TXT by _EAX and Kostadinka

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот