Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

До 2010 Интернетот ќе се "загуши"

Go down

До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Empty До 2010 Интернетот ќе се "загуши"

Пишување by Kosta on Сре Ное 21 2007, 20:28

"Големата потреба на корисниците од интернет ќе предизвика големо загушување и успорување на интернетот до 2010 година, според најновото изтражување. Американските стручнаци предвидуваат дека потребата од голем број на информации ќе предизвика големо успорување на Интернетот, што значи дека новите верзии на Google и YouTube воопшто нема да бидат лансирани. Се проценува дека за да може да се догради мрежа на светско ниво се потребни 137 милијарди долари. Во спротивен случај корисниците ќе се соочат со фрустрации од времето на dial-up. Према тоа online купувањето највероватно ќе треба да биде потврдувано неколку пати, а за симнување на видео од YouTube ќе треба да се почека значително време.
"Следните верзии на Amazon, Google или YouTube можеби и воопшто нема да се појават". Само во САД околу 75% корисници на интернет гледаат просечно по 158 минути видео снимка online. Научниците проценуваат дека само во САД се потребни околу 42-55 милијарди долари за инфраструктура."

Што мислите на ова да не останиме без интернет ? Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Empty Re: До 2010 Интернетот ќе се "загуши"

Пишување by bonte on Сре Ное 21 2007, 20:54

ne !!!!
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Empty Re: До 2010 Интернетот ќе се "загуши"

Пишување by fiko-mk on Нед Ное 25 2007, 15:18

Kosta напиша:"Големата потреба на корисниците од интернет ќе предизвика големо загушување и успорување на интернетот до 2010 година, според најновото изтражување. Американските стручнаци предвидуваат дека потребата од голем број на информации ќе предизвика големо успорување на Интернетот, што значи дека новите верзии на Google и YouTube воопшто нема да бидат лансирани. Се проценува дека за да може да се догради мрежа на светско ниво се потребни 137 милијарди долари. Во спротивен случај корисниците ќе се соочат со фрустрации од времето на dial-up. Према тоа online купувањето највероватно ќе треба да биде потврдувано неколку пати, а за симнување на видео од YouTube ќе треба да се почека значително време.
"Следните верзии на Amazon, Google или YouTube можеби и воопшто нема да се појават". Само во САД околу 75% корисници на интернет гледаат просечно по 158 минути видео снимка online. Научниците проценуваат дека само во САД се потребни околу 42-55 милијарди долари за инфраструктура."

Што мислите на ова да не останиме без интернет ? Very Happy

Баш напротив,потребата од интернет ќе се зголемува,цените ќе паѓаат и што е најважно брзината ќе расте така да за неколку години се очекува да достигне и до неколку Тbps(терабити во сек.),а благодарение на тоа фиксната телефонија полека ќе се исфрла а ќе се практикува VoIP....
fiko-mk
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

До 2010 Интернетот ќе се "загуши" Empty Re: До 2010 Интернетот ќе се "загуши"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот